В Україні прискорюють відновлення пошкоджених війною сільгоспземель

24 червня 2024, 10:36
38
 В Україні прискорюють відновлення пошкоджених війною сільгоспземель

У Сумській, Чернігівській, Київській, Миколаївській та Херсонській областях на початку червня 2024 р. спільною українсько-британською командою науковців відібрано понад 300 зразків ґрунту з ділянок, що зазнали ураження внаслідок воєнних дій, для подальших лабораторних вимірювань концентрації потенційно токсичних мікроелементів.

Про це інформують виконавці проєкту з команди GreenUkraineCH/RETURN, пише AgroPortal.ua.

Проєкт з прискорення відновлення пошкоджених війною земель України включає не лише оцінку стану ґрунтів, але й індивідуальну роботу з фермерами, зокрема розробку плану адаптованої допомоги з ремедіації пошкоджених ділянок.

відео дня

Проєкт реалізується консорціумом науковців у складі Королівського сільськогосподарського університету (Велика Британія), Бернського університету прикладних наук (Швейцарія), Сумського національного аграрного університету (СНАУ, Україна) та за підтримки міжнародної компанії "Сингента".

"У межах попереднього проєкту, започаткованого за підтримки Британської академії на початку 2023 року, зразки ґрунту з України були проаналізовані у відомих лабораторіях Швейцарії (ETHZ, BFH), Великої Британії (RAU) та України (ІСАР та СНАУ). Результати показали, що хоча загальні концентрації деяких потенційно токсичних мікроелементів перевищували гранично допустимі рівні, їхня доступність для рослин залишалася низькою", — зазначає Олена Мельник, почесний професор Королівського сільськогосподарського університету, керівник сектору міжнародних проєктів СНАУ.

За її словами, дослідження включають польові вимірювання зразків ґрунту за допомогою портативного рентгенівського спектрометру рXRF та лабораторні дослідження, зокрема визначення концентрації потенційно токсичних елементів, зміни гранулометричного складу ґрунту, рН, катіонно-обмінного потенціалу, насиченості основами тощо.

"Відновлення сільськогосподарських угідь України має найвищий пріоритет. Ми сподіваємося, що матимемо змогу надати дієві рекомендації, як це можна зробити безпечним і ефективним способом. Підтримка наших досліджень компанією "Сингента" дуже цінується", — додає Марк Хортон, професор Королівського сільськогосподарського університету.

План рекомендацій з відновлення ґрунтів для агровиробників складатиметься з комплексу заходів щодо використання регенеративних практик та сталого ведення сільського господарства включно з адаптованими індивідуальними рекомендаціями для кожного господарства, що будуть розроблені за результатами аналізу проб ґрунту.

"Сингента" усвідомлює свою соціальну відповідальність перед клієнтами та партнерами, тому участь у такому проєкті важлива для нас і, без сумнівів, має велике значення для агровиробника, адже земля годує його родину, громаду, країну. Використовуючи колективні знання міжнародних ґрунтознавців, ми можемо визначити та обґрунтувати найбільш ефективні методи відновлення здоров'я, родючості та продуктивності ґрунтів. Зрештою, мета проєкту — надання практичних рекомендацій фермерам щодо відновлення їхніх земель, тобто прискорення процесу рекомендації у найбільш постраждалих регіонах у першу чергу. Ми говоримо про агротехнічну, екологічну і продуктову безпеку в Україні, а відтак — її вплив на глобальному рівні", — зазначає Олександр Кравчук, гендиректор "Сингента" в Україні.

Водночас він висловлює сподівання, що проєкт підвищить обізнаність саме серед українських фермерів щодо необхідності моніторингу стану здоров’я ґрунтів і їхнього відновлення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти