Мер Києва Віталій Кличко розповів про ситуацію із забрудненням повітря в столиці станом на суботу, 18 квітня. За його словами, через збільшення рівня радіації жителям столиці турбуватися не варто, проте є інша небезпека.
Кличко зазначив, що в останні дні в Києві, Київській та Житомирській областях спостерігається збільшення площ пожеж - горять ліси, трав'яні настили. Сумарна площа пожеж в двох областях сьогодні становить вже майже 3 тисячі гектарів.
"При цьому, роза вітрів грає не на користь киян, направляючи дим від горіння і тління в столицю", – написав мер Києва в Facebook.
За його словами, рівень радіації в Києві – в межах норми. Водночас вміст діоксиду сірки, формальдегіду і діоксиду азоту – перевищений.
Зокрема, автоматична станція AQT 420 VAISALA Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розташована в Голосіївському районі столиці, станом на ранок 18 квітня зафіксувала коливання монооксиду вуглецю і перевищення гранично допустимої концентрації в 0,5 разу.
"Тому фахівці просять не виходити на вулицю без необхідності й тримати вікна закритими і споживати більше рідини", - застеріг Кличко.
За словами мера Києва, лише за останню добу в столиці зафіксовано 30 пожеж. Частина з них - в екосистемах столиці. Трава горіла на 4 ділянках загальною площею 1,3 га
"Значну частину диму, який забруднює повітря, доносить з Житомирської області, де у двох лісництвах зараз палають 2700 га", - пояснив причини задимленості в столиці Кличко.
Що стосується ситуації з пожежами в Чорнобильській зоні, то там на даний момент спостерігається тління трав'яного настилу, пеньків і деревини на ділянках, пройдених вогнем. Активні осередки займання поки що не зафіксовані.
читайте такожЯк уберегтися від диму: Комаровський дав поради киянам
Нагадаємо, днями столицю накрила пилова буря і смоґ, ситуацію значно погіршили пожежі в Чорнобильській зоні відчуження.
Завідувач відділу інформатики навколишнього середовища Інституту проблем математичних машин і систем НАН України Іван Ковалець заявив, що офіційна статистика в Україні щодо забруднення повітря занижена, щодо деяких речовин – у сотні разів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред