Карантин в Україні через зростання випадків зараження китайським коронавірусом COVID-19 продовжили до 31 червня. Однак чимало обмежень послабили. Але через перевищення низки критеріїв поширення коронавірусу в 13 областях України головні санітарні лікарі цих регіонів звертатимуться до комісії ТЕБ та НС щодо посилення карантинних заходів на цих територіях.
Про це під час брифінгу повідомив очільник МОЗ Максим Степанов.
"В умовах адаптивного карантину ми побачили різке зростання в деяких областях – збільшення кількості нових випадків, погіршення динаміки, різке заповнення ліжок у лікарнях, виділених для хворих на COVID-19. Тобто ті критерії, які у нас визначені в постанові, перебільшені у 13 областях нашої країни – це і західні області, і місто Київ", - уточнив міністр охорони здоров'я.
Степанов пояснив, що планується відповідне подання від головних санітарних лікарів областей до регіональних комісій ТЕБ та НС, які прийматимуть рішення щодо посилення карантинних заходів на території того чи іншого регіону.
За словами очільника МОЗу, посилення карантинних заходів може стосуватися роботи міського транспорту, спортивних закладів, а також "дошкільних та інших закладів, які є в країні".
Зазначимо, станом на ранок суботи, 27 червня, в країні офіційно зареєстровано 42 065 випадків зараження COVID-19.
За останні 24 години в Україні зафіксували + 948 нових випадків зараження китайським коронавірусом.
Усього в Україні померли 1110 осіб з підтвердженим діагнозом китайський коронавірус COVID-19 – за останню добу +24.
Минулої доби вирвалися з пазурів підступної хвороби 402 людини, всього - 18 701.
читайте також"Післясмак" коронавірусу: науковці розповіли, що болить після COVID-19Нагадаємо, раніше очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що медицина України останні місяці демонструє гарні показники в боротьбі з коронавірусом – але у неї теж є своя межа. І без дотримання карантину – на українців чекають нові антирекорди щодо Covid-19.
"За три місяці ми укріпили медичну систему в рази. Якщо ви подивитеся на тести, то на початку квітня ми робили 250-300 ПЛР-тестів на добу. Сьогодні цей показник 14 тисяч. Ми відновили систему лабораторних центрів, яка була повністю зруйнована. Ми перекваліфікували і перевчили лікарів-лаборантів, щоб вийти на такий результат. Ми запровадили стандарти лікування, які показують свою дієвість", – сказав міністр охорони здоров'я.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред