Небезпека недооцінюється: екс-головний санлікар України стурбований евакуацією з Уханя

19 лютого 2020, 19:58оновлено 20 лютого 2020, 01:10
236
Експерт вважає, що в країні не зробили всі необхідні заходи для захисту від небезпечної загрози зараження.
Коронавирус, ученые
Доктор переконаний, що Україна не готова до коронавирусу / Reuters

Колишній головний санітарний лікар України Святослав Протас висловив думку, що в Україні, прийнявши рішення про евакуацію співвітчизників з Уханя, недооцінили небезпеку, яку несе в нашу країну коронавірус.

У коментарі InfoResist він підкреслив, що вітчизняні фахівці не вивчили недуга, а спираються на дані КНР і ВООЗ.

"В останній відомості термін інкубаційного періоду вже зріс з 14 до 24 днів. Це вже накладає додаткові настороженості і витрати на те, щоб планувати епідемічні заходи. Друга катастрофічна інформація про те, що були виявлені безсимптомні форми цього вірусу. Тобто коли людина повністю не має ніяких клінічних проявів, зовні він здоровий, а насправді в ньому знаходиться вірус", — говорить Протас.

За словами доктора, ідентифікація хворого коронавірусом суттєво ускладнюється, а поширитися він може стрімко. Він підкреслив, що на сьогоднішній день в Україні немає спеціальних засобів для діагностики та лікування коронавіруса.

"Тих запасів індивідуального захисту може вистачить на 2-3 дні. А для того, щоб їх відновити, немає власного виробництва. А на тлі світового дефіциту, пов'язаного з тим, що основний виробник цих коштів Китай зараз не в змозі задовольнити власні потреби. У нас немає відповідного рівня біологічного захисту, третього за міжнародною класифікацією, ні лабораторій, ні інфекційних стаціонарів", — говорить екс-головний санітарний лікар України.

Як раніше повідомлялося, вдень 19 лютого в китайському Ухані розпочалася евакуація українців і іноземців, яких борт авіакомпанії SkyUp повинен доставити в Україну.

Нагадаємо, евакуйованих з китайського Уханя протягом двотижневого карантину охоронятимуть майже півсотні силовиків.

До речі, колишній губернатор Львівської області та депутат від фракції Європейська солідарність Олег Синютка спровокувало паніку з-за того, що його регіон – за його словами – прибуває літак з евакуйованими з Китаю українцями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти