На Воскресіння Христове 2021 (Великдень) можна побалувати себе не лише традиційною паскою, а й потрясною заварною та віденською паскою. Якщо ви не знаєте, чим відрізняється заварна паска від звичайної, значить ви таку ніколи не їли, інакше – не змогли б забути й різницю б точно відчули.
Заварна паска не лише має ніжніший смак, вона ще й повітряна, буквально тане у роті. У таких пасок є ще один великий плюс – вони довго не черствіють.
Главред вирішив пояснити, як готувати потрясну паску заварну на вершках і жовтках та паску віденську, а також знайти ідеальні рецепти.
Як готується потрясна заварна паска – рецепт покроковий з фото
Що знадобиться для приготування опари:
- 1,5 склянки вершків (стакан об'ємом 200 мл);
- Близько 0,5 склянки борошна;
- 50 г свіжих дріжджів;
- 2 столові ложки цукру.
Що знадобиться для приготування тіста:
- 6 жовтків;
- 4 білки;
- 5-6 склянок борошна;
- 1 склянка цукру;
- 150 г вершкового масла;
- 2 чайні ложки ванільного цукру;
- 1 столова ложка міцного алкоголю (горілка, коньяк);
- Дрібка солі;
- 2 столові ложки олії;
- 200 г родзинок.
Зверніть увагу, що всі інгредієнти мають бути свіжими, якісними та не холодними.
Як готується потрясна паска заварна на жовтках та на вершках – покроковий рецепт з фото
Перший процес – заварювання тіста – майже елементарний, головне, щоб вершки від вас не втекли. Доведіть до кипіння 1 склянку вершків, а потім зніміть їх з вогню, всипте борошно та все перемішайте – таким чином ви заварите тісто. Маса має вийти однорідною.
З гарячою масою не можна продовжувати працювати, вона має вистигти до температури приблизно 37 градусів.
Поки заварене тісто буде остигати, швиденько попрацюйте з дріжджами. Відправте в теплі вершки дріжджі, цукор, все перемішайте, щоб маса стала однорідною, та вилийте у заварене тісто, накрийте та поставте в тепле місце на 1,5 години.
Поки дріжджі працюють, і ви попрацюйте руками або міксером/блендером – у миску покладіть жовтки, всипте цукор та потрудіться – маса має стати пишною та білою.
З білками теж не все так просто, знову доведеться докласти зусилля. Якщо хочете спалити зайві калорії – озбройтеся вінчиком, всипте у білки дрібку солі та активно все збивайте. Має вийти біла апетитна пишна маса.
Через півтори години потривожте опару – на заварному тісті обов'язково мають бути бульбашки, якщо їх немає, значить дріжджі "мертві", і потрясна паска точно не вийде.
Якщо ж дріжджі зробили свою роботу час доробляти тісто – перекладіть в миску збиті жовтки та все ретельно перемішайте.
Також покладіть у масу м'яке масло. Роздробіть його у мисці та зробіть так, щоб воно стало невіддільною частиною тіста – акуратненько та активно все перемішайте. Потім у тісто додайте олію та алкоголь й також все вмішайте.
І тільки після цього у хід підуть апетитні білки – акуратно перекладіть їх у тісто і так само акуратно в нього вмішайте.
А тепер настав час додавати борошно – борошно має бути просіяним, і додавати його потрібно порціями, не вбухайте все й одразу. Всипайте борошно та замішуйте тісто лопаткою. Коли вже не вистачатиме сил, щоб місити тісто лопаткою, – час відправляти на чисту поверхню, звичайно ж, припорошену борошном або змащену олією.
Потрудіться гарненько, від того, як ви замісіть тісто, буде залежати результат. Постарайтеся, щоб ваше заварне тісто для пасок було м'яким і при цьому не липнуло до рук.
Замішане тісто перекладіть у велику миску – з маленької воно може "втекти" – накрийте та переставте в тепле місце приблизно на 1,5 години.
Тісто обімніть та візьміться за начинку. Промийте родзинки, гарненько просушіть та перемішайте з борошном – борошна візьміть 1 столову ложку. Потім перекладіть начинку у тісто та вмісіть її. Простежте, щоб родзинки були розподілений по-чесному.
Тісто знову доведеться місити, розраховуйте на те, що робота займе близько 20 хвилин. Потім розділіть тісто на три частини й кожну ще раз трохи вимісіть. З кожної частини тіста сформуйте кулю.
Все, можна зробити глибокий видих – тісто готове, і можна братися за формування та випікання пасок.
Потрясна заварна паска – рецепт покроковий: як випікати паску
Час розкласти тісто по формах для випікання. Тісто у формі має займати лише третину обсягу, оскільки йому ще потрібно місце для того, щоб рости. Коли покладете тісто у форми, можна включати духовку, вона повинна розігрітися до температури у 180 градусів.
Форми з тістом поставте у тепле місце. Коли заварне тісто для пасок збільшиться у 2,5-3 рази, вироби можна відправляти у духовку.
Час випікання пасок залежить від їх розміру. Маленька паска може випікатися близько 40 хвилин, а велика – навіть півтори години. Перевірте готовність паски за допомогою шпажки.
Дайте паскам вистигти, а потім можна приступати до їх прикрашання. Паски можна прикрасити різними способами, наприклад, можна зробити просту глазур.
Що потрібно знати про віденське тісто та віденську паску
Віденське тісто теж можна зробити заварним. Паски з нього готуються так само як і звичайні паски, та й саме тісто схоже за способом приготування на звичайне тісто для пасок.
Також таке тісто часто плутають з олександрійським. Спочатку потрібно засвоїти, чим відрізняється віденське тісто від олександрійського. Для приготування віденського тіста знадобиться менше яєць – ось ключова відмінність.
Віденські паски – відгуки: що пишуть про таку паску користувачі Мережі
"...паска з віденського тіста не черствіє дуже довго, і з часом лише поліпшується", – написала користувачка Instagram to_break_rules_.
"Паски з віденського тіста вдаються з особливим смаком та ароматом, а м'якуш якісної волокнистої текстури...", – поділилася думкою користувачка YouTube Карамелька.
"...Віденське тісто – найвдаліше для паски", – вважає користувачка YouTube Natalia Melmann.
Відомий кулінар бабуся Емма ділилася рецептом паски, для приготування якої не знадобиться багато яєць.
Віденське тісто від бабусі Емми – як зробити тісто та приготувати паску, дивіться на відео
Саме по собі віденське тісто вважається суперовим, а віденське заварне тісто – просто кулінарний джек-пот.
Як готується потрясне віденське тісто для пасок заварне на заквасці (опара) – покроковий швидкий рецепт
Що знадобиться для приготування тіста:
- 500-600 г борошна;
- 200 мл молока;
- 10 г свіжих дріжджів;
- 2 яйця;
- 50 г вершкового масла;
- 100 г цукру;
- Дрібка солі;
- 20 г родзинок.
Як приготувати швидке віденське тісто на заквасці заварне – покроковий рецепт
Тісто заварюється дуже просто – доведіть до кипіння 150 мл молока, всипте туди ж 2,5 столової ложки борошна та все ретельно перемішайте. Не розслабляйтеся – тісто потрібно заварювати протягом приблизно двох хвилин – варіть масу на слабкому вогні та постійно помішуйте.
Завареному тісту поки дайте спокій – воно має охолонути. Поки можна спокійно зробити опару – у 50 мл теплого молока розкришіть дріжджі, всипте чайну ложку цукру та поставте суміш у тепле місце приблизно на 15 хвилин.
За цей час і підготовлене тісто стане кімнатної температури. Переконайтеся, що в опарі запрацювали дріжджі – на масі має з'явитися шапка з піни, і тоді перелийте її у заварене тісто та все перемішайте.
Відокремте білки від жовтків. Жовтки збийте з цукром, а білки – з сіллю. Мають вийти пишні білі маси. Спочатку перекладіть у тісто масу, яка вийшла з жовтків, потім додайте розтоплене масло (не має бути гарячим). Коли вмішаєте ці інгредієнти, можете акуратно вводити у тісто білки.
Тепер можна братися за найцікавіше – потроху всипати борошно та замішувати тісто. Замішане тісто має піднятися – поставте його у тепле місце приблизно на 40 хвилин.
Коли тісто підросте, відправте у нього промиті, просушені та присипані борошном родзинки. Потім можна розкладати тісто по формах. Процедура стандартна – заповніть форми тістом на третину, поставте у тепле місце, накрийте та чекайте. Коли тісто збільшиться приблизно у два рази – форми час відправляти у духовку.
Як випікається віденська паска заварна великодня
Духовка обов'язково має бути добре розігріта. Температура випікання – 180 градусів, а ось час випікання залежить не тільки від розміру пасок, а й від того, яка у вас духовка.
У середньому маленькі паски випікаються близько 40 хвилин, а ось великі можуть готуватися і 1,5 години. Тому – озбройтеся шпажкою та перевіряйте готовність виробів.
Після того, як паски охолонуть, їх можна прикрашати. Найтяжче завдання – втриматися та не з'їсти випічку до свята.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред