Україна мчить до статусу основного союзника США поза НАТО: Рада збереться для звернення до Конгресу

Позачергове засідання Верховної Ради відбудеться на вимогу 135 парламентаріїв.

Україна США
Україна прагне зміцнити співпрацю з США у сфері безпеки / УНІАН

Верховна Рада України у середу, 8 вересня, має намір розглянути проект постанови, що передбачає звернення парламенту до Конгресу США з метою надання державі статусу основного союзника Вашингтона поза Північноатлантичним альянсом. Документ вимагають розглянути 135 народних обранців.

Як повідомляє пресслужба законодавчого органу влади, спікер ВР Дмитро Разумков вже підписав розпорядження, згідно з яким буде скликано позачергове засідання парламенту. Парламентарі розглянуть документ №5380 - Звернення Верховної Ради України до Конгресу Сполучених Штатів Америки щодо надання Україні двостороннього статусу основного союзника США поза НАТО (MNNA).

Україна мчить до статусу основного союзника США поза НАТО: Рада збереться для звернення до Конгресу

читайте такожВізит до США став перемогою України: Кулеба розкрив деталі зустрічі Зеленського та БайденаПідкреслюється, що народні депутати мають намір зібратися на позачергове засідання відразу після завершення чергових зборів.

Відносини України і США

Президент України Володимир Зеленський 1 вересня у рамках свого візиту до США провів у Вашингтоні перемовини з господарем Білого дому Джо Байденом. Зеленський заявив, що дискусія була продуктивною, а в Білому домі немає негативних настроїв щодо Банкової. Український гарант анонсував підписання близько 20 спільних угод.

За підсумками перемовин Україна і США зробили заяву, згідно з якою держави готові продовжувати співпрацю з низки стратегічно важливих питань. Серед них притягнення Москви до відповідальності за агресію проти Києва, підтримка інтеграції України до НАТО і спільна робота над реформами.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба 7 вересня заявив, що делегація Києва під час поїздки до Вашингтона запропонувала американцям створити зону вільної торгівлі. Така ініціатива посприяє зміцненню української економіки.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти