StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Чому в день народження померлого не можна ходити на кладовище: про це знають одиниці

24 листопада 2023, 20:15
12465
День народження померлого - це день, коли ми можемо згадати про нього і вшанувати його пам'ять. Але чи є якісь заборони на відвідування кладовища в цей день?
Чому в день народження померлого не можна ходити на кладовище: про це знають одиниці
Коли варто і не варто йти на кладовище / Колаж: Главред, фото: pixabay.com

Питання про те, чи можна ходити на кладовище в день народження померлого, є суперечливим. У деяких культурах вважається, що це не можна робити, тоді як в інших це не заборонено.

Чому не можна ходити на кладовище в день народження померлого

У народі існує повір'я, що в день народження померлого не можна ходити на кладовище. Це пов'язано з тим, що цей день вважається днем народження душі, а не тіла. У цей день душа померлого відвідує свою могилу і, якщо на кладовищі будуть присутні живі люди, це може її налякати або засмутити.

Існує також інше пояснення цього повір'я. У народі вважалося, що в день народження померлого він може повернутися в світ живих. Якщо живі люди прийдуть на кладовище, вони можуть перешкодити йому повернутися в загробний світ.

відео дня

Однак, в українській традиції немає заборони на відвідування кладовища в день народження померлого. Церква вважає, що поминання померлих можна здійснювати в будь-який день, в тому числі і в день їхнього народження.

Таким чином, питання про те, чи можна ходити на кладовище в день народження померлого, є суто особистим. Кожен сам вирішує, чи вірити в ці повір'я, чи ні.

Коли не можна йти на кладовище

У християнській традиції вважається, що не можна ходити на кладовище в такі дні:

 • У неділю, оскільки це день свята і відпочинку.
 • У великі церковні свята, такі як Великдень, Трійця, Різдво, Богоявлення, Всіх святих.

Крім того, в Україні існує кілька додаткових заборон на відвідування кладовища:

 • У день народження померлого, оскільки вважається, що в цей день він відвідує свій будинок, щоб побачити своїх близьких.
 • У день смерті померлого, тому що в цей день померлий відвідує своє місце поховання. Тому відвідування кладовища в цей день може бути сприйнятим як перешкода йому.
 • У середу і п'ятницю, оскільки ці дні вважаються несприятливими для відвідування кладовища.

Звичайно, ці заборони є досить традиційними і не всі дотримуються їх.

Чому не можна ходити на кладовище в неділю

У християнстві неділя часто вважається святим днем, оскільки це день воскресіння Ісуса Христа. Цей день присвячений Богові і відвідування кладовища в цей день вважається порушенням свята. Тому в деяких християнських традиціях відвідування кладовища в неділю може сприйматися як нещасливе або неприпустиме з точки зору релігійних переконань.

Що потрібно робити в день народження покійного

Ось кілька порад, як вшанувати пам'ять покійного в день його народження:

 • Якщо ви не забобонні, то можете відвідати могилу покійного, помолитися за нього і залишити квіти.
 • Помоліться за нього вдома або в церкві.
 • Запаліть свічку в пам'ять про померлого.
 • Пригадайте його добрі справи і подякуйте йому за те, що він був у вашому житті.
 • Поділіться спогадами про нього з близькими.
 • Можете також зробити щось хороше на його честь, наприклад, посадити дерево або пожертвувати гроші на благодійність.

Чи можна йти на кладовище в свій день народження

Питання чи можна відвідати кладовище в свій день народження часто є особистим і залежить від індивідуальних переконань, традицій та культурних звичаїв. Немає жорстких правил, і багато в чому це залежить від особистого відношення до такого візиту.

Деякі люди вважають, що відвідування кладовища в їхній день народження може бути способом вшанувати не лише своє життя, але й пам'ять тих, кого вони втратили. Це може бути часом для роздумів, медитації або просто тихого вшанування.

Інші вірять, що в день народження людини мають пам'ятати про життя, а не смерть. Тому відвідування кладовища у цей день є неприпустимим. Святкування дня народження зазвичай пов'язане з радісними подіями, святкуванням життя, а не пригадуванням смерті або трауром.

Чи поминають покійного в день його народження

У християнській традиції покійних поминають у день їхньої смерті. Однак, якщо день народження померлого збігається з днем його смерті, то його також можуть поминати в цей день.

У деяких культурах покійних поминають у день їхнього народження. Цей день вважається особливим для них, і в цей день близькі збираються разом, щоб помолитися за них і згадати їх добрі справи.

Рішення про те, чи поминати покійного в день його народження, є особистим. Якщо ви хочете вшанувати пам'ять померлого в цей день, ви можете помолитися за нього, згадати його добрі справи або просто провести час з близькими, які також пам'ятають його.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти