Солона морська вода небезпечна для здоров'я, тому що вона викликає зневоднення. "Главред" розбирався, що відбувається з людським організмом.
Вживання великої кількості морської води підвищить концентрацію солі у вашій крові і може зробити вас ще більш зневодненим, ніж якщо б ви взагалі нічого не пили.
Припустимо, ви йдете на пляж, наповнюєте великий стакан морською водою і випиваєте його. Солона вода надходить у ваш шлунок. Потім вона потрапляє в ваш кровообіг і збільшує концентрацію солі в крові.
читайте такожЕксперти назвали несподівану небезпеку цукру
Робота ваших нирок полягає в тому, щоб відфільтрувати кров - позбуватися від токсинів і відходів, включаючи занадто велику кількість солі, - і вивести її через сечу. Організму доведеться виробити в два рази більше сечі, ніж ви випили. Цей процес зробить організм ще більш зневодненим.
Ваші нирки повинні позбутися від додаткового сольового навантаження - і це вимагає додаткової води. Так що, якщо ви застрягли в море, краще сподіватися на дощ, ніж пити морську воду. Або зловити і з'їсти рибу - це дасть вам менш солоне джерело рідини.
Коли ми споживаємо сіль у складі щоденного раціону, ми п'ємо рідини, які допомагають розбавляти сіль і підтримувати її на здоровому рівні. Живі клітини залежать від хлориду натрію (солі) для підтримання хімічного балансу та реакцій організму. Однак забагато натрію може бути смертельним.
Тим не менш, морська вода може бути опріснена, щоб знизити рівень солі до прийнятного рівня, але цей метод дуже енергоємний.
До речі, деякі тварини розробили способи обійти проблему всієї цієї додаткової солі в морській воді. Наприклад, у альбатросів є спеціальні сольові залози прямо за їх очницями, які поглинають сіль у воді, яку ковтає птах, а потім виділяють її в сольовий розчин, який витікає через кінчик дзьоба.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред