Ви дізнаєтеся:
- Які подарунки не можна дарувати
- Які презенти вважаються поганим тоном, згідно з етикетом
Коли наближаються різдвяно-новорічні свята, все актуальнішим стає питання, що категорично не можна дарувати рідним, друзям і знайомим. Варто знати наперед, які подарунки не треба брати, коли йдете в магазин обирати презенти, щоб потім не пошкодувати про свій вибір.
Консультант з етикету Юлія Юдіна і експерт з етикету Роман Петюра розповіли, які речі не можна дарувати людям згідно з етикетом. Вони назвали дев’ять таких речей.
1. Предмети особистої гігієни
Не можна дарувати іншим людям засоби особистої гігієни
"Парфуми теж належать до предметів особистої гігієни. Також сюди належать постільна білизна, нижня білизна, будь-які бритвені пристосування для чоловіків і шампуні та креми для жінок. Малознайомим людям ми не можемо дарувати такі подарунки", – зазначила Юлія Юдіна у програмі "Сніданок з 1+1".
Такі речі можна дарувати лише дуже близьким людям, наприклад, чоловік дружині або дружина чоловіку.
2. Посуд і кухонне приладдя
За словами експертки з етикету, посуд і кухонне приладдя можна дарувати лише за проханням людини, якій ми збираємося це вручити.
"Якщо ця людина нас попросила: "А могли б ви, якщо вам не важко, подарувати мені кавомолку на Новий рік", і ви відповідаєте: "Так, звісно, за радістю". Тоді можна так робити. Самим робити вибір такого подарунка не варто", – зазначила експертка.
Дивіться відео про те, як правильно вибирати і дарувати подарунки:
3. Домашні тварини
Кішок, собак та інших домашніх тварин також не можна дарувати без дозволу. Якщо ви хочете подарувати живий подарунок комусь з рідних і знайомих, то потрібно запитати про це не лише у того, кому ви збираєтеся зробити такий презент, а й у всіх членів його сім’ї. Етикет передбачає таку позицію під час дарування живого подарунку.
"Якщо це узгоджено, якщо ця людина цього бажає і бажають усі члени його сім’ї, то можна робити такий подарунок. Якщо ви узгодили це, то ви просто виконуєте чиюсь мрію", – зазначила експертка.
4. Занадто дорогі речі
Люди, яким ми даруємо занадто дорогі речі, можуть після цього відчувати себе зобов’язаними, тому не варто дарувати такі презенти. За словами експертки, якщо ви обираєте дарунок для начальника чи начальниці, то вартість такої речі не повинна перевищувати 30% місячної зарплати.
5. Речі на релігійну тематику
Якщо ви не дуже близькі з цією людиною і не знаєте точно про її релігійні уподобання, то не варто дарувати їй речі на релігійну тематику, адже в такому разі дуже легко помилитися.
Дивіться відео про те, як правильно вибирати і дарувати подарунки:
6. Гострі предмети
За словами експерта з етикету Романа Петюра, не варто дарувати гострі предмети, адже такі подарунки є недоречними. Про це він зазначив в сюжеті ТСН.
7. Порожні гаманці
Також не варто дарувати порожні гаманці – згідно з етикетом, це вважається поганим тоном.
8. Годинники
Роман Петюра зазначив, що не варто дарувати також годинники, адже вони можуть нагадувати про плинність часу.
9. Блокноти та щоденники
Коли обираєте презент, варто уникати блокнотів і щоденників, адже вони мають усі шанси стати просто черговими речами, які просто припадатимуть пилом вдома.
Дивіться відео про те, що не варто презентувати рідним та знайомим, щоб нікого не образити:
Вас також може зацікавити:
- Для мами, у якої є все: безпрограшні ідеї подарунків на Різдво
- Що можна подарувати на 2025 рік: як обрати найкращий подарунок
- Як прикрасити кімнату на Новий рік: оригінальні ідеї для декору 2025
Що відомо про "Сніданок з 1+1"
"Сніданок з 1+1" — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. "Сніданок з 1+1" подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.
"Сніданок з 1+1" має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред