2 лютого відзначається свято День бабака, яке для більшості пов'язане з американським фільмом і ворожінням на весну за допомогою пухнастої щекастої тваринки.
Однак насправді традиції свята сягають корінням ще в давнє язичництво. При цьому День бабака пов'язаний також і з християнством, підкреслила в коментарі ТСН езотерик Олена Кузьмич.
Язичницьке коріння Дня бабака переплітається з Імболком – святом додання молока у тварин (зокрема, в овець) і очищення у кельтів. Це час пробудження природи, коли вже починали чекати на весну.
читайте такожДень бабака: чому треба палити свічки і як залучити гроші і любовРитуали Імболка пов'язані з вогнем і веселощами. Люди палили багаття і свічки, насичуючись енергією вогню.
"Також цього дня була традиція виготовляти хрести-обереги. Символ хреста, як відомо, існував задовго до появи християнства, а перетин двох відрізків символізував Сонце і його життєву силу. Ці хрести виготовлялися з дерева, наприклад, горобини, адже зараз йде кельтський місяць горобини. Її деревина нібито захищала від пожеж. Такі хрести вішалися над дверима або вікнами на весь рік, а потім спалювалися і замінювалися новими на наступний Імболк", – перерахувала Кузьмич.
читайте такожКоли Стрітення Господнє в 2021 році і як його відзначатиЩо стосується християнських паралелей, то День бабака тісно пов'язаний з великим церковним святом Стрітення Господнє. Стрітення у православних відзначається 15 лютого. Але за юліанським календарем дата свята - якраз 2 лютого.
При цьому одна з головних традицій на Стрітення - святити в церкві стрітенські громничні свічки, які запалюють потім під час грози, щоб у будинок не потрапила блискавка.
Сама історія Стрітення пов'язана з обрядом очищення.
"Свято Стрітення присвячене очищенню Діви Марії після пологів і народження Ісуса Христа. Адже раніше (та й зараз), з точки зору церкви, жінка протягом 40 днів після народження дитини вважається нечистою через природні процеси в своєму організмі і не може відвідувати церкву. Саме Стрітення і знаменує очищення Діви Марії й її відвідування храму", - уточнила езотерик.
Заодно на Стрітення є прикмети, якою буде весна - пізньою або ранньою:
- день сонячний - значить, залишок зими холодним буде,
- дощовий або зі снігом день - погода наступні шість тижнів буде без вітру і теплою.
Відтак День бабака - це, по суті, репетиція Стрітення, коли люди мають очищати будинок вогнем свічок, а себе – позитивними думками і вірою в краще.
читайте такожНа Україну чекає аномальна весна: синоптик здивував прогнозом
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред