Знищує серце: американські лікарі назвали небезпечні продукти

13 жовтня 2020, 08:00
821
Збільшення кількості ультраперероблених харчових продуктів на 5% може завдати шкоди здоров'ю серця.
Багато людей покладаються на нездорову їжу, щоб вижити, і це шкодить їхньому серцю
Багато людей покладаються на нездорову їжу, щоб вижити, і це шкодить їхньому серцю

Ультра-оброблені продукти небезпечні для здоров'я, благополуччя і довголіття.

Нове дослідження, проведене вченими Центрів контролю за захворюваннями, показує, що багато людей покладаються на нездорову їжу, щоб вижити, і це шкодить їхньому серцю.

До таких продуктів відносяться, наприклад, батончики мюслі, які зберігаються на полиці протягом декількох місяців, консервовані продукти з загусниками і стабілізаторами, а також безалкогольні напої, підсолоджені кукурудзяним сиропом з високим вмістом фруктози.

"Ці продукти створені так, щоб їх смак був таким приємним", - сказав автор дослідження доктор Зефенг Чжан, епідеміолог з CDC, до того, як його дослідження було опубліковано в американському журналі клінічного харчування в жовтні.

Ультра-оброблені продукти часто не тільки бідні поживними речовинами, але й спонукають людей продовжувати їсти після того, як вони наситяться. Це може бути пов'язано з тим, що продукти харчування мають пріоритет над датчиками природного насичення в організмі, а також тому, що вони призначені для швидкого прийому їжі і перетравлення.

"Ультраобробленій їжі часто не вистачає клітковини, - сказав Чжан. Це означає, що люди "не відчувають себе такими ж ситими, як від справжньої їжі".

Чжан і його колеги виявили, що величезна кількість людей покладаються на продукти, піддані ультрафіолетовій обробці, для виживання.

У рамках дослідження Чжан та його команда з чотирьох інших дослідників переглянули понад 11 200 людей, опитаних у США в період з 2011 по 2016 рік. Вони виявили, що багато хто з цих людей, щоб вижити, покладаються на надперероблені товари. Більше половини денної норми калорій опитаних людей припадають на продукти, які зазнали ультрапереробки.

Робота команди також передбачає, що серця людей не в захваті від цих напівфабрикатів. На кожні 5% збільшення споживання оброблених харчових продуктів спостерігалося відповідне зниження серцево-судинної системи на 0,13 бала. Іншими словами, кількість оброблених харчових продуктів, які їдять люди, дійсно має значення для здоров'я їх серця.

Дослідники досі точно не знають, чому оброблені продукти так шкідливі для нашого здоров'я. Але що ясно з дослідження Чжана та інших досліджень, так це те, що люди, які їдять більше оброблених харчових продуктів, також мають більше проблем з серцем, вмирають раніше, хворіють на рак і набирають зайву вагу.

"Ультраоброблена їжа має багато переваг", - раніше сказав дослідник харчування Національного інституту здоров'я США Кевін Холл, коли було опубліковано його блокбастерне дослідження, в якому передбачалося, що люди, які покладаються на ультраоброблені продукти, можуть з'їдати на 500 калорій більше щодня .

"Це дешево. Це зберігається. Вам не обов'язково мати під рукою всі свіжі інгредієнти, які можуть зіпсуватися. Вам не потрібно мати все обладнання, щоб готувати ці страви з нуля", - говорить він.

Основні продукти харчування, такі як Овочі, Боби, м'ясо, сири та інші продукти, є прикладами необроблених або мінімально оброблених харчових продуктів. З цих цілісних або свіжих форм продуктів, що зазнали ультрапереробки, були перетворені в напівфабрикати.

"Ультра оброблені продукти часто містять велику кількість доданого цукру, натрію і насичених жирів, а також хімічних добавок", - сказав Чжан.

1602561191-5781.jpg
Збільшення кількості ультраперероблених харчових продуктів на 5% може завдати шкоди здоров'ю серця / Pixabay

Ці продукти можна обробляти загусниками, барвниками, стабілізаторами, глазур'ю і добавками. Їх можна екструдувати, формувати або попередньо обробляти для смаження, перш ніж вони будуть упаковані в банки або обгортки. Вони можуть містити кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, білкові ізоляти або переетерифіковані масла (замінники трансжирів, які зараз широко заборонені).

Приклади включають в себе безліч фасованих батончиків мюслі і сухих сніданків, газовані безалкогольні напої, цукерки, маргарин, енергетичні напої, ароматизовані йогурти, курячі нагетси і хот-доги.

У цьому дослідженні не проводилося глибокого вивчення того, які продукти надвисокої обробки можуть бути найбільш шкідливими, і важко визначити, наскільки вибір дієти людей може впливати на їх інші життєві переваги або обставини (наприклад, рівень активності, доступ до їжі, дохід або історія сім'ї).

Якщо збільшення кількості ультра-перероблених харчових продуктів на 5% може завдати шкоди здоров'ю серця, то невелике зниження споживання ультра-оброблених продуктів, наприклад, заміна упакованих закусок фруктами, овочами або горіхами, може допомогти вашому серцю.

"Закусіть цільнозерновим хлібом", - запропонував він, замість того, щоб вибирати білий пухнастий хліб (просто переконайтеся, що він включає слова "цільнозерновий" і не є продуктом з рафінованого зерна).

Він каже, що навіть якщо ви "трохи змінюєтеся" в тому сенсі, що вам може дозволити ваш гаманець і графік, ці тонкі відмінності з часом можуть призвести до поліпшення загального стану здоров'я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти