Вчені з'ясували, що в організмі маленької дитини в 13 разів більше мікропластика, ніж у дорослого

Мікропластик з'являється в кишечнику маленьких дітей з пляшечок для годування і синтетичних покриттів килимів.

учений
Мікрочастинки пластику є в пакетованому чаї і кухонній солі - вчені / Reuters

Американські вчені з'ясували, що вміст дрібних частинок пластику в організмі однорічних дітей в 13 разів перевищує показники наявності мікропластика у дорослих. Аналіз калу показав, що діти отримують 83 тисячі нанограм ПЕТ на день на кілограм маси, а дорослі – 5 800. На думку дослідників, мікропластик до шлунку дітей потрапляє через пляшечки для годування.

Згідно з даними дослідження, яке опублікували в Environmental Science & Technology Letters, американські вчені на чолі з Курунзахаламом Кеннаном з Університету Нью-Йорка порівняли кількість мікропластика в організмі дітей і дорослих. Вони вирішили зібрати зразки калу 10 дорослих, 6 однорічних дітей 3 новонароджених. На основі мас-спектрометрії вони встановлювали вміст в калових масах двох видів пластику -поліетилентерефталату і полікарбонату.

З'ясувалося, що вміст ПЕТ в калі дітей в 13 разів більше, ніж у дорослих. В середньому, скупчення ПЕТ в калових зразках дітей склало 36 тисяч нанограм на грам фекалій, у дорослих 2 600. Менш суттєою була різниця в скупченні полікарбонату. Дрібні частинки пластику виявили також у зразках меконію новонароджених, але у вмісті, який менший за поріг кількісного визначення.

Як стверджують вчені, на день діти отримують 83 тисячі нанограм ПЕТ на кілограм маси, а дорослі – 5800.

Як пластик потрапляє до організму дитини

За даними дослідників, дрібні частинки пластику опиняються в організмі маленьких дітей через пляшечки для годування та синтетичних покриттів килимів. Мікропластик з'являється під час руйнування великих його частин, наприклад, це може відбувається при нагріванні. Частинки пластику виявили в калі дітей, пізніше гіпотеза була обгрунтована на практиці під час експерименту з використанням поліпропіленових пляшок.

Реклама

Крім того, мікрочастинки пластика можуть бути в косметичних засобах. Вони дуже маленькі, тому абсолютно непомітно потрапляють до організму. У калі людини були виявлені мікрочастинки поліпропілену, ПЕТ, а також інших пластиків.

Вчені знайшли частки мікропластика в плаценті - і в тканинах матері, і в тканинах з боку плода.

Підкреслюється, що потрапляння дрібних частинок пластика може бути небезпечно для здоров'я людини, тому що мікропластик може проникати до кровотоку, викликати запалення тканин і клітинну смерть. Мікропластик також є в багатьох продуктах, серед яких пакетований чай і кухонна сіль.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Вчені з'ясували, що в організмі маленької дитини в 13 разів більше мікропластика, ніж у дорослого». Інші новини медицини читайте в розділі «Здоров'я». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Принесуть біду: названо три речі, які не можна губитиПринесуть біду: названо три речі, які не можна губити Ляшко озвучив новий список професій з обов'язковим щепленням і розповів, чому в ньому немає медиківЛяшко озвучив новий список професій з обов'язковим щепленням і розповів, чому в ньому немає медиків Місячний календар на листопад 2021: знаки долі, небезпечні спокуси або випробування на міцністьМісячний календар на листопад 2021: знаки долі, небезпечні спокуси або випробування на міцність Хелловін 2021: дата, традиції свята, як себе розважити напередодні Дня всіх святихХелловін 2021: дата, традиції свята, як себе розважити напередодні Дня всіх святих Зірка "Вечірнього Кварталу" розлучився після 18 років шлюбуЗірка "Вечірнього Кварталу" розлучився після 18 років шлюбу

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти