"Серцева їжа": які продукти допомагають серцю, а які вбивають

15 лютого 2021, 11:22
591
Дієта, яка може допомогти запобігти серцевій недостатності або впоратися з нею, також виключає певні продукти.
Серце, лікування
Дієта, яка може допомогти запобігти серцевій недостатності або впоратися з нею, також виключає певні продукти. / eluniverso.com

Їжа для здоров'я серце передбачає дотримання дієти, багатої поживними речовинами.

Основними джерелами є продукти на рослинній основі, включаючи фрукти, овочі, горіхи, цільнозернові і боби. Також корисна помірна кількість молочних продуктів і риби, повідомляє Medical News Today.

Дієта, яка може допомогти запобігти серцевій недостатності або впоратися з нею, також виключає певні продукти. Фахівці рекомендують обмежити споживання солоної їжі і продуктів з високим вмістом насичених жирів, наприклад ковбаси і жирних шматків червоного м'яса.

Продовжуйте читати, щоб дізнатися про продукти для лікування серцевої недостатності, а також про продукти, які можуть погіршити стан.

читайте такожНазвано три добавки, які небезпечні для серця

Продукти для запобігання або лікування серцевої недостатності

Американська серцева Асоціація (AHA) зазначає, що різноманітне та якісне харчування може допомогти запобігти поганим результатам у людей з серцевою недостатністю.

Дослідження 2018 року вивчало вплив дієти на людей з цим захворюванням. Було виявлено, що у людей з дефіцитом семи або більше мікронутрієнтів ризик госпіталізації і смерті майже в два рази вище, ніж у людей з невеликим дефіцитом.

Мікроелементи

Мікроелементи складаються з вітамінів і мінералів, таких як кальцій, магній і вітамін С.дефіцит мікронутрієнтів, як правило, пов'язаний з недостатнім споживанням високоякісних харчових продуктів, які в основному є продуктами рослинного походження.

Клітковина

Крім високого вмісту мікронутрієнтів, рослинна їжа багата клітковиною. Клітковина також важлива для здорового харчування серця. До продуктів з високим вмістом клітковини відносяться:

  • фрукти, такі як ожина, малина, груші та апельсини
  • овочі, в тому числі нутріхи, такі як мигдаль, пекан і фісташки
  • цільнозернові, такі як коричневий рис, вівсянка, кіноа і 100% цільнозерновий хліб
  • бобові, такі як квасоля і горох

Риба

Помірна кількість риби також може бути корисно для здоров'я серця, так як риба багата жирними кислотами омега-3.

Серед іншого, жирні кислоти омега - 3 уповільнюють зростання бляшок в артеріях. AHA рекомендує їсти 2 порції риби на тиждень. Особливо корисні жирні сорти, такі як лосось і форель.

Молочні продукти

Експерти також радять вживати помірну кількість молочних продуктів. Згідно з статтею 2018 року, недавнє дослідження показує, що повножирні молочні продукти мають більш високу біодоступність поживних речовин, ніж їх версії з низьким вмістом жиру.

Біодоступність означає здатність організму поглинати і використовувати поживні речовини. Автори дослідження виявили, що кисломолочні продукти, такі як йогурт і сир, корисні для здоров'я серця.

Середземноморська дієта

Середземноморська дієта-це не якась конкретна дієта, а дієта, в якій акцент робиться на споживання овочів, фруктів і бобових, а також помірне споживання риби і молочних продуктів.

Дослідження, проведене в 2016 році за участю понад 37000 чоловіків, припускає, що середземноморська дієта може мати цінність для людей з серцевою недостатністю.

Автори виявили тісний зв'язок між суворим дотриманням середземноморської дієти і зниженням ризику серцевої недостатності і смерті від цього стану.

Їжа та напої, яких слід уникати

Лікарі радять обмежити споживання солі, уникати продуктів з насиченими жирами і вживати помірну кількість алкоголю.

Солона їжа

За даними Комітету лікарів з відповідальної медицини, уникнення надмірного споживання солі важливо для зниження ризику серцевої недостатності.

ТОВАРИСТВО серцево-судинної ангіографії та втручань пропонує наступні поради, які допоможуть людям знизити споживання солі:

  • Їжте велику кількість овочів і фруктів, які, природно, містять невелику кількість солі.
  • Використовуйте трави і спеції, такі як цибуля, часник і трав'яні приправи, що не містять натрію, для додання смаку продуктам.
  • Обмежте вживання приправ, таких як кетчуп і гірчиця.
  • Уникайте фаст-фуду і напівфабрикатів.
  • Вибирайте закуски без солі, наприклад морквяні палички і несолоний мигдаль.
  • Перевіряйте етикетки на продуктах на предмет вмісту натрію при покупці продуктів.
  • Намагайтеся готувати вдома і обмежте час для їжі поза домом.

Насичені жири і смажені продукт

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), вживання в їжу продуктів з високим вмістом насичених жирів або трансжирів може сприяти розвитку серцевих захворювань. Транс-жири-це тип масла, яке перетворюється на твердий жир під час обробки харчових продуктів.

Продукти, що містять насичені жири, включають:

  • жирні шматки м'яса
  • масло вершкове
  • кокосове масло
  • пальмова олія
  • морозиво

Продукти, що містять трансжири, можуть включати:

  • Смажена їжа
  • куплене в магазині печиво, пироги і крекери

Алкоголь

У мета-аналізі 2015 року дослідники виявили, що люди, які обмежують споживання алкоголю помірними дозами, мають менший ризик серцевої недостатності.

CDC рекомендує чоловікам обмежувати щоденне споживання алкоголю не більше ніж двома напоями, а жінкам - не більше ніж одним напоєм.

Що таке серцева недостатність і що її викликає?

За даними Національного Інституту серця, легенів і крові, 5,7 мільйона чоловік в США отримали діагноз серцевої недостатності, також відомої як застійна серцева недостатність.

У цьому стані серце не перекачує достатньо крові для задоволення потреб організму. Це може вплинути на праву, ліву або обидві сторони серця.

Правобічна серцева недостатність пов'язана з нездатністю серця перекачувати кров в легені, щоб збирати кисень. При лівосторонньої серцевої недостатності серце не може перекачувати кров, багату киснем, до всіх частин тіла.

Серцева недостатність може бути викликана перевтомою, пошкодженням і ослабленням серця. Коли це відбувається, організм викидає в кров певні речовини, які надають токсичну дію на серце.

Ці умови включають:

  • високий кров'яний тиск
  • цукровий діабет
  • ішемічна хвороба серця, коли бляшки накопичуються всередині артерій, що може призвести до серцевого нападу або інсульту
  • інші хвороби серця

Спосіб життя, що сприяє здоров'ю серця

Хоча здорова дієта відіграє важливу роль у зміцненні здоров'я серця, інші способи життя також можуть допомогти. Люди можуть спробувати наступне:

  • кинути палити
  • регулярно займатися спортом
  • вчитися справлятися зі стресом
  • висипатися
  • підтримувати помірну вагу

Резюме

Продукти, які допомагають запобігти серцевій недостатності або керувати нею, включають дієтичні продукти, багаті поживними мікроелементами, які живлять все тіло, в тому числі серце. Вони надходять в основному з рослинної їжі.

Середземноморська дієта є прикладом плану харчування, який приносить користь серцю, тому що в ній віддається перевага рослинній їжі, але в помірній кількості є риба і молочні продукти.

Люди також можуть знизити ризик серцевої недостатності, змінивши спосіб життя, наприклад кинувши палити, регулярно роблячи вправи і висипаючись щоночі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти