StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвята

Нерви в зубах: для чого вони потрібні і що буде, якщо їх видалити

4 січня 2024, 22:28
Зуби мають нерви, які виконують важливі функції, але у деяких випадках їх необхідно видалити. Що це означає для зуба дізнався Главред.
Нерви в зубах: для чого вони потрібні і що буде, якщо їх видалити
Для чого зубам нерви / Колаж: Главред, фото: pixabay.com

Зуби, як і інші частини тіла, мають нерви як чутливий механізм для передачі сигналів про будь-які подразники чи травми. Нерви у зубах відповідають за відчуття болю, температури та інші реакції на зовнішні подразники. Це є своєрідним захистом для тіла, сповіщаючи про проблеми, які можуть потребувати уваги або лікування.

Що буде, якщо зуб без нерва

Зуб без нерва може втратити свою чутливість. Це означає, що людина не відчуватиме біль, тиск або холод, коли буде їсти або чистити зуби. Також зуб без нерва може стати більш схильним до інфекції, а людина може не відчути про наявність проблеми, такої як карієс.

Навіщо видаляють нерв із зуба

Видалення нерва із зуба, відоме як ендодонтичне лікування або лікування каналів, проводиться у випадках серйозної інфекції або запалення нерва всередині зуба. Ця процедура дозволяє зберегти сам зуб, проте видаляє нерв та інфекцію, заповнюючи простір усередині зуба спеціальним матеріалом, який допомагає уникнути подальшого поширення інфекції.

відео дня

Нерв із зуба видаляють у таких випадках:

  • При карієсі. Коли карієс проникає в пульпу зуба, вона запалюється і може загинути. В цьому випадку видалення нерва є єдиним способом врятувати зуб.
  • При травмі зуба. При травмі зуба може бути пошкоджена пульпа. В цьому випадку видалення нерва також може бути необхідним.
  • При лікуванні каналів зуба. Цей вид лікування проводиться при запущеному карієсі або травмі зуба. В процесі лікування каналів зуба нерв видаляється, а канали зуба очищаються та закриваються.

Як довго зуб тримається без нерва

Зуб може існувати без нерва протягом тривалого часу. Іноді після ендодонтичного лікування зуб може залишатися функціональним без нерва протягом усього життя людини.

Однак, важливо регулярно перевіряти стан зубів у стоматолога, оскільки відсутність нерва може приховати певні проблеми, а наявність інфекції може призвести до втрати зуба та пошкодження навколишніх тканин.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти