Сіль, можливо, є одним з найважливіших кулінарних інгредієнтів у світі.
Без неї багато страв були б прісними і непривабливими.
Однак не вся сіль однакова. Є багато різновидів на вибір.
До них відносяться кухонна сіль, рожева гімалайська сіль, кошерна сіль, морська сіль і кельтська сіль, і це лише деякі з них, пише Healthline.
Вони розрізняються не тільки за смаком і консистенції, але також за вмістом мінералів і натрію.
читайте такожЛікар назвав смертельну небезпеку солі
У цій статті розглядаються найбільш популярні типи солі і порівнюються їх поживні властивості.
Що таке сіль?
Сіль-це кристалічний мінерал, що складається з двох елементів: натрію (Na) і хлору (Cl).
Натрій і хлор необхідні вашому організму, оскільки вони допомагають мозку і нервам посилати електричні імпульси.
Велика частина світової солі видобувається в соляних шахтах або шляхом випаровування морської води та інших багатих мінералами вод.
Сіль використовується для різних цілей, найчастіше для додання смаку харчовим продуктам. Сіль також використовується як консервант, оскільки бактерії погано ростуть в середовищі, багатому сіллю.
Причина, по якій сіль часто вважається шкідливою для здоров'я у великих кількостях, полягає в тому, що вона може підвищувати кров'яний тиск.
Дослідження показують, що зниження споживання солі може знизити артеріальний тиск до 5,4 мм рт. Ст. (1). Однак кілька метааналізів показали, що дієта з низьким вмістом натрію ( 5 г / день) пов'язана зі збільшенням серцево-судинних подій і смертністю.
Переважна більшість натрію в Західній дієті надходить з оброблених харчових продуктів. Якщо ви їсте в основному цілі необроблені продукти, вам не потрібно турбуватися про додавання солі в свої страви.
Рафінована сіль (звичайна столова сіль)
Найпоширеніша сіль-це звичайна кухонна сіль.
Ця сіль зазвичай дуже рафінована-це означає, що вона сильно подрібнена з видаленням більшості домішок і мікроелементів.
Проблема з сильно подрібненою сіллю в тому, що вона може злипатися. З цієї причини додаються різні речовини, звані речовинами, що перешкоджають злежуванню, щоб вона текла вільно.
Харчова кухонна сіль-це майже чистий хлорид натрію-97% або вище, але в багатьох країнах він також містить доданий йод.
Додавання йоду в кухонну сіль-результат успішних профілактичних заходів громадської охорони здоров'я проти йодної недостатності, яка є звичайним явищем у багатьох частинах світу.
Дефіцит йоду є основною причиною гіпотиреозу, розумової відсталості і різних інших проблем зі здоров'ям.
Тому, якщо ви вирішите не їсти звичайну кухонну сіль, збагачену йодом, переконайтеся, що ви їсте інші продукти з високим вмістом йоду, наприклад рибу, молочні продукти, яйця і морські водорості.
Морська сіль
Морська сіль виробляється шляхом випаровування морської води.
Як і кухонна сіль, це в основному просто хлорид натрію. Однак, в залежності від джерела і способу обробки, він зазвичай містить різні мікроелементи, такі як калій, залізо і цинк.
Чим темніше морська сіль, тим вище концентрація домішок і мікроелементів. Однак через забруднення океану морська сіль також може містити слідові кількості важких металів, таких як свинець.
Морська сіль також містить мікропластик-мікроскопічні залишки пластикових відходів. Наслідки використання мікропластика в харчових продуктах для здоров'я все ще незрозумілі, але деякі дослідники вважають, що ризики для здоров'я низькі на поточних рівнях.
На відміну від звичайної рафінованої солі, морська сіль часто буває великою, так як вона менш мелена. Якщо ви посипаєте їм їжу після приготування, вона може мати інше відчуття в роті і викликати більш сильний сплеск смаку, ніж рафінована сіль.
Мікроелементи і домішки, що містяться в морській солі, також можуть вплинути на її смак, але це сильно варіюється в залежності від марки.
Гімалайська рожева сіль
Гімалайська сіль видобувається в Пакистані.
Він надходить з соляної шахти Хевра, другої за величиною соляної шахти в світі.
Гімалайська сіль часто містить сліди оксиду заліза (іржі), що надає їй рожевий колір.
Він також містить невелику кількість кальцію, заліза, калію і магнію, що робить його трохи нижче за вмістом натрію, ніж звичайна кухонна сіль.
Багато людей вважають за краще Гімалайську сіль іншим видам.
Однак головна відмінність-це просто колір, який може зробити будь-яку страву привабливим.
Кошерна сіль
Кошерна сіль має великий розмір зерна, що робить її придатною для кошерного процесу.
Традиційний єврейський закон вимагає, щоб з м'яса витягали кров перед тим, як його з'їсти. Оскільки кошерна сіль має пластівчасту грубу структуру, вона особливо ефективна при витяганні крові.
Основна відмінність звичайної солі від кошерної - це структура пластівців. Кухарі вважають, що КОШЕРНУ сіль через її великого розміру пластівців легше брати пальцями і намазувати на їжу.
Кошерна сіль матиме іншу текстуру і аромат, але якщо ви дозволите солі розчинитися в їжі, насправді не буде ніякої різниці в порівнянні зі звичайною кухонною сіллю.
Однак кошерна сіль з меншою ймовірністю буде містити такі добавки, як речовини, що перешкоджають злежуванню, і йод.
Тим не менш, майте на увазі, що чайна ложка кошерної солі важить набагато менше, ніж чайна ложка звичайної солі. Не замінюйте одне на інше в співвідношенні 1: 1, інакше ваша їжа може виявитися занадто солоною або занадто м'якою.
Кельтська сіль
Кельтська сіль-це різновид морської солі, яка спочатку стала популярною у Франції.
Вона має сіруватий колір, а також містить трохи води, що робить її досить вологою.
Кельтська сіль містить слідові кількості мінералів і трохи менше натрію, ніж звичайна кухонна сіль.
Відмінності в смаку
Гурмани і кухарі в першу чергу вибирають сіль за смаком, текстурою, кольором і зручності.
Домішки, в тому числі мікроелементи, можуть вплинути як на колір, так і на смак солі.
Розмір зерна також впливає на те, як солоний смак потрапляє на вашу мову. Сіль з більшими зернами може мати більш сильний смак і довше залишатися на мові.
Однак, якщо ви дозволите солі розчинитися в блюді, не повинно бути великої різниці в смаку між простою рафінованою сіллю і іншими вишуканими солями.
Якщо ви любите посипати їжу сіллю пальцями, то з сухою сіллю з великими зернами набагато простіше звертатися.
Яка найздоровіша?
До цих пір не проводилося досліджень, які порівнюють вплив різних типів солі на здоров'я.
Однак, якщо б таке дослідження було проведено, навряд чи можна було б виявити серйозні відмінності. Більшість солей схожі один на одного, вони складаються з хлориду натрію і невеликої кількості мінералів.
Основна перевага вибору менш оброблених солей полягає в тому, що Ви уникаєте добавок і агентів, що перешкоджають злежуванню, які часто зустрічаються в звичайній кухонної солі.
Зрештою, сіль-це сіль, її основна мета - надати смак, але це не лікувальний засіб.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред