Злетять ціни на хліб і м'ясо: українців попередили про "сніжний ком" подорожчання

Зростаючі ціни на світових ринках продовжать тягнути вгору і внутрішні ціни на продукти харчування.

Ціни на продукти
Українців попередили про подорожчання продуктів / УНІАН

В Україні ціни на продукти харчування змінюються слідом за світовими, останній наочний приклад - вартість соняшникової олії, яка цього року злетіла мало не вдвічі.

У поточній ситуації зростаючі ціни на світових ринках продовжать тягнути вгору і внутрішні ціни на продукти харчування. До того ж аграріям немає сенсу продавати свою продукцію дешево всередині країни, якщо є можливість експортувати її за світовими цінами, пише kp.ua.

У матеріалі підкреслюється, що зростання цін буде нагадувати сніжний ком: ціни на зернові потягнуть за собою зростання ціни на хлібобулочні вироби, а також на продукцію птахівництва - м'ясо і яйця, адже основним кормом для птиці є якраз зернові.

За прогнозами економіста Олексія Куща, зростання цін за підсумками року складе більше 10%, і найближчим часом швидкість зростання інфляції збільшиться ще на 1-2%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що за рік в Україні підскочили відпускні ціни виробників на продукти харчування збільшилися на 9-75%.

Реклама

Закупівельні ціни на пшеницю (2, 3 і 4 класи) в річному вимірі зросли на 16% (до 7780, 7685, 7464 грн/т без ПДВ відповідно). А закупівельні ціни на кукурудзу – зросли на 27% (до 7007 грн/т без ПДВ).

Водночас відпускні ціни виробників на кукурудзяну крупу в середньому становили 12,91 грн/кг (+24%), на пшоняну крупу – 14,10 грн/кг (+13%); на горохову крупу – 14,33 грн/кг (+ 20%), на ячмінну крупу – 11,20 грн/кг (+31%); на гречану крупу – 35,63 грн/кг (14%).

При цьому відпускні ціни виробників на м'ясо ВРХ зросли на 13% – до 108,15 грн/кг з ПДВ, на м'ясо свиней – на 5% (до 89,61 грн/кг).

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Злетять ціни на хліб і м'ясо: українців попередили про "сніжний ком" подорожчання». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Неймовірне везіння і благополуччя в рік Тигра: названі знаки, яким потужно підфартитьНеймовірне везіння і благополуччя в рік Тигра: названі знаки, яким потужно підфартить Повня в січні 2022: що потрібно зробити в цей день, щоб уберегтися від бідПовня в січні 2022: що потрібно зробити в цей день, щоб уберегтися від бід У моду на 2022 рік увійшла надзвичайно гарна стрижка прямий боб, що відмінно омолоджуєУ моду на 2022 рік увійшла надзвичайно гарна стрижка прямий боб, що відмінно омолоджує Прогноз магнітних бур на лютий 2022: коли потрібно подбати про тискПрогноз магнітних бур на лютий 2022: коли потрібно подбати про тиск Прикмети на Водохреща 19 січня: що не можна робити і як не потрапити в бідуПрикмети на Водохреща 19 січня: що не можна робити і як не потрапити в біду
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти