Розпродаж інвесторами українських облігацій внутрішньої держпозики чинил тиск на курс гривні.
Як пише НВ Бізнес, найбільший панічний попит на валюту на початку пандемії був не у нерезидентів, а з боку українського бізнесу і населення. У результаті НБУ задовольнив цей попит — курс національної валюти стабілізувався.
На думку представника банку Південний Олега Ропяка, в травні чекають суттєві боргові виплати, тому можливі курсові сплески, а в разі закінчення карантину прогнозується відновлення попиту на валюту. Однак, чекати впевненого і тривалого зростання курсу долара в травні схоже не варто, вважає він.
читайте також"Полетить" за 30 гривень: у Раді шокували прогнозом курсу долараВ свою чергу Антон Коваленко з ОТП Банку очікує, що після закінчення карантину почне зростати інтерес до валюти з боку імпортерів. Разом з тим він не виключив зростання курсу долара, але після другої половини травня очікується зворотний рух, "якщо не буде паніки на ринку і проблем з пандемією".
Юрій Гріненко з Райффайзен Банк Аваль додав, що на початку травня планується чергове велике погашення ОВДП, а також зі зняттям карантину повинні пожвавитися імпортери, що може спровокувати повернення курсу до рівня 27,30/27,40: "Але до початку літа ми все ж чекаємо плавне зниження і не виключаємо, що в літні місяці долар повернеться до позначки 26,50".
Нагадаємо, раніше експерти дали похмурий валютний прогноз до літа.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред