На 500% заразніше Дельти: експерт назвав головну небезпеку нового COVID-штаму Омікрон

Поширення Омікрону по всьому світу відбудеться набагато швидше, ніж це було з Дельтою, говорить Ульріх Еллінг.

коронавірус
/ pixabay

Новий штам коронавірусу, який Всесвітня організація охорони здоров'я назвала "Омікрон". може бути в шість разів більш заразним, ніж штам "Дельта".

Таку думку висловив біолог Австрійського Інституту молекулярної біотехнології Ульріх Еллінг, повідомляє Deutsche Welle.

"За першими оцінками, він може бути на 500% заразніше, ніж "Дельта", - сказав Еллінг.

За його словами, "Дельта "був приблизно на 60% заразніше штаму "Альфа".

"Тому поширення ("Омікрона") по всьому світу відбудеться набагато швидше, ніж це було з "Дельтою", - зазначив біолог.

Реклама

Еллінг додав, що новий варіант коронавірусу має вражаючу кількість мутацій - 32-в одному спайковому білку. Саме ці мутації, за словами біолога, сприяють підвищенню заразності і здатності вірусу вислизати від імунних клітин ("імунної втечі").

Вчений переконаний, що єдиний шанс зупинити поширення нового варіанту коронавірусу – це обмежити переміщення людей через кордони. За його словами, необхідно припинити польоти з південної частини Африки і утримати вірус в Гонконзі та Ізраїлі, де він, очевидно, вже є.

"Ми не знаємо, наскільки сильно хворіють люди в цьому регіоні Південної Африки зараз. Я впевнений, що ці дані з'являться в найближчі дні, але це два параметри, які нам потрібно знати: як хворіють люди і чи працюють вакцини", - підкреслив він.

Нагадаємо, раніше в Британії підтвердили два випадки зараження новим штамом коронавірусу "Омікрон" - вони пов'язані з поїздками до Південної Африки, йдеться в повідомленні міністра охорони здоров'я Британії Саджида Джавіда.

Читайте ще:

viber
Зараз ви переглядаєте новину «На 500% заразніше Дельти: експерт назвав головну небезпеку нового COVID-штаму Омікрон». Інші новини світу читайте в розділі «Світ». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Прикмети на 22 січня: що не можна робити в Пилипів день і як не потрапити в бідуПрикмети на 22 січня: що не можна робити в Пилипів день і як не потрапити в біду Прикмети на 21 січня: що не можна робити і як не потрапити в бідуПрикмети на 21 січня: що не можна робити і як не потрапити в біду Фінансовий гороскоп на тиждень 24-30 січня: Левам - везіння, Терезам - борги, Водоліям - подарункиФінансовий гороскоп на тиждень 24-30 січня: Левам - везіння, Терезам - борги, Водоліям - подарунки 3 речі, якими категорично не можна користуватися відразу після покупки3 речі, якими категорично не можна користуватися відразу після покупки Вчені знайшли незвичайну користь від вживання кавиВчені знайшли незвичайну користь від вживання кави
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти