Колишній депутат Держдуми Росії, опозиційний політик Ілля Пономарьов вважає, що конфлікт в Нагірному Карабасі спалахнув з новою силою через економічну кризу в Азербайджані та Вірменії.
Владі Вірменії та Азербайджану зараз вигідно відвернути увагу своїх громадян від економічних та соціальних проблем, і війна у цьому сенсі виявляється дуже вигідною темою для лідерів обох держав, розповів опозиціонер під час чату на Главреді.
Співрозмовник зазначив, що конфлікт в Карабасі застарілий, проте протягом останніх півроку звучали войовничі заяви з обох сторін, а з боку Азербайджану близько року йшло нарощування агресивної риторики, так що очікування війни витало у повітрі.
"Основна причина нинішнього загострення в Нагірному Карабасі – економічна криза у Вірменії та Азербайджані. У Вірменії вона пов'язаний, перш за все, з тим, що вірменська діаспора, яка проживає у США та Росії, через пандемію коронавірусу стала надсилати додому набагато менше грошей. В Азербайджані – з кризою на ринку нафти та газу...", – пояснив екс-депутат Держдуми.
Пономарьов підкреслив, що ситуацію в Карабасі некоректно порівнювати з тим, що сталося з Кримом чи Донбасом.
"Спочатку Нагірний Карабах був ексклавом на території Азербайджану, населеним вірменами. І наприкінці 1980-х, і зараз жителі Нагірного Карабаху захищають свій дім. Це незрівнянно з ситуацією у Криму, де привід для вторгнення був "висмоктаний з пальця" Росією – розмови про якихось бандерівців тощо", – сказав політик.
читайте такожАмериканський генерал назвав єдиного бенефіціара війни в Нагірному КарабасіКолишній депутат додав, що наприкінці 80-х в Азербайджані відбувалися досить серйозні та трагічні події, зокрема, різанина у Сумгаїті.
"Конфлікт почався саме тоді, оскільки Нагірний Карабах населений етнічними вірменами, і у них дійсно були підстави турбуватися за свою долю після сумгаїтських подій. Тобто причини конфлікту – реальні, а не надумані, як це було в Криму та на сході України", – заявив Пономарьов.
- Нагадаємо, нагірно-карабаський конфлікт між Азербайджаном та Вірменією не можуть врегулювати протягом десятків років.
- Війна в Карабасі загострилася вранці 27 вересня.
- Сторони звинуватили одне одного у провокаціях, оголосили воєнний стан та продовжили бойові дії.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв говорив, що його країна має намір розв'язати проблему Нагірного Карабаху, оскільки це азербайджанська територія.
Агресія РФ у Криму та на Донбасі
У 2014 році Росія захопила український Крим, провела там "референдум" та оголосила півострів своєю територією.
У цьому ж році на сході України бойовики, яких підтримує РФ, захопили частину Донецької та Луганської областей і створили самопроголошені "ДНР" та "ЛНР".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред