В Антарктиді на станції Академік Вернадський загинув учасник експедиції

Це була п'ята експедиція Омеляновича в Антарктиду.

В Антарктиді на станції Академік Вернадський загинув учасник експедиції
Василь Омелянович загинув в Антарктиді / uac.gov.ua

На українській антарктичній станції "Академік Вернадський" сталася трагедія - помер один з учасників експедиції, повідомив Національний антарктичний науковий центр.

"Учора, 8 травня 2020 року, на станції "Академік Вернадський" загинув кухар 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) Василь Омелянович. Міністерство освіти та науки України та Національний антарктичний науковий центр щиро співчувають батькам, брату, друзям і близьким Василя", - сказано в повідомленні.

Стало відомо, що це була п'ята експедиція Омеляновича в Антарктиду.

"Всі ми знали Василя як дуже спокійну, зважену і добру людину, справжнього професіонала. Це була вже п'ята його експедиція на станцію "Академік Вернадський". Зараз ми з'ясовуємо всі обставини смерті, попередньо відомо, що він покінчив з собою через особисті проблеми", - повідомив керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Зазначимо, Василь Омелянович народився у 1985 році, проживав і місті Малин Житомирської області. Починаючи зі своєї першої зимівлі (2011 рік, 16-УАЕ), знову і знову повертався в Антарктиду (учасник 18-ї, 20-ї і 23-ї УАЕ).

читайте такожСхожий на кров: в Антарктиді запанікували через забарвлення снігуНагадаємо, учасники 25-ї української антарктичної експедиції добралися до станції "Академік Вернадський" 21 квітня.

За інформацією, через карантин команда не змогла з першого разу дістатися Антарктиди і змушена була повернутися до Києва. Тільки завдяки скоординованій роботі багатьох українських відомств і дипломатичних установ 25-у УАЕ вдалося доставити в Чилі в кінці березня. Там вони пройшли двотижневу обсервацію і 14 квітня нарешті вирушили на станцію "Академік Вернадський".

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти