Політологи розповіли, якою кандидат в президенти США найвигідніше для України

Експерти у деталях оцінили, хто з кандидатів у президенти США на найближчих виборах стане найкращим для України.

Трамп, Байден
Джозеф Байден і Дональд Трамп - найбільш ймовірні суперники на виборах / колаж Reuters

Джозефу Байдену недавній "супервівторок" у США дав відмінний шанс став єдиним кандидатом у президенти на виборах-2020 від Демократичної партії. Такий стан речей вкрай позитивний для України, оскільки цей політик відомий як давній апологет офіційного Києва і як шалений противник Кремля.

До такого висновку прийшли експерти-політологи, опитані порталом Сьогодні. На їхню думку, Байден став би практично ідеальним варіантом для України як господаря Білого дому. Цей політик відмінно розбирається українських проблемах і займав найбільш послідовну та тверду позицію щодо підтримки Києва - в тому числі в питанні надання летального зброї.

читайте також"Це найгірший людина": Байден розкритикував Трампа з-за коронавіруса"Якщо говорити про кандидатів від Демпартії, то для України найбільш "вигідним" був би Джо Байден. На другому місці міг би бути Майк Блумберг – звичайно, якщо б він залишився в гонці. Найменш вигідною для України стала б перемога Берні Сандерса. З самого початку російсько-української війни він наполягав на підтримці України, зокрема, наданням нам летальної зброї. Тому від Джо Байдена можна очікувати посилення підтримки України, у тому числі – поставками зброї, посилення антиросійських санкцій та інших способів тиску на агресора", – стверджує експерт і керівник громадської організації Асоціація політичних наук Дмитро Сінченко.

З ним повністю і в деталях згоден і відомий політолог Володимир Фесенко.

"Звичайно, Байден з усіх кандидатів найбільше проявляє симпатії до України. Коли він був віце-президентом, регулярно бував в Україні, публічно підтримував нашу країну у конфлікті з Росією. Деякі експерти навіть називають його "проукраїнським кандидатом". Це, звичайно, перебільшення, але, тим не менш, у цьому плані він більшою мірою прийнятний для нашої країни. На жаль, з Байденом пов'язані і скандали, від яких Україна, нехай побічно, але постраждала", – заявив він.

Нагадаємо, раніше Сенат США підтримав резолюцію, яка обмежує повноваження президента Дональда Трампа у питанні використання збройних сил відносно Ірану.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти