Лавров кинув ложку дьогтю у бік Пристайко – потрапило на колег з Німеччини та Франції

Глава МЗС Росії обурився, що Німеччина і Франція не реагують на його скарги на Пристайко.

Лавров
Лавров кинув ложку дьогтю у бік Пристайко / Reuters

Заяви очільника МЗС України Вадима Пристайка про необхідність розміщення миротворців ООН на Донбасі прямо суперечать мінським угодам, заявив у вівторок, 3 березня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

"Ми чуємо безліч конкретних ідей, які розшифровують думку пана Пристайко, включаючи ідеї про те, що потрібно розігнати органи влади у самопроголошених республіках, ввести війська ООН, взяти весь периметр цих територій під контроль і вже потім проводити вибори і багато іншого. В тому числі, заяви керівництва України про те, що вони готові вести діалог з мешканцями Донбасу, а не з тими, кого ці жителі обрали для того, щоб організовувати повсякденне життя. Це суперечить конкретним положенням мінських угод", - особливо відзначив Лавров.

При цьому Лавров уточнив, що направив вже не перше звернення міністрам закордонних справ Німеччини і Франції як учасникам "нормандського формату" із закликом не пропускати без реакції "подібні провокаційні заяви офіційних осіб у Києві".

"Але поки що наші партнери з "нормандского формату" нічого не роблять в цьому сенсі. Одночасно наші французькі і німецькі колеги по суті нічого не роблять для того, щоб переконати своїх українських партнерів виконати те, про що домовилися на нормандському саміті в грудні в Парижі", - обурився Лавров, передає ТАСС.

читайте також"Це чоловік чи жінка?": названа ймовірна заміна ПристайкаНагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що зустріч лідерів нормандської четвірки - Німеччини, Франції, Росії та України - може відбутися трохи пізніше квітня.

За його словами, для проведення нових переговорів потрібно виконати всі умови, які були обговорені під час попередньої зустрічі в Парижі

"Я б не використовував слова "перенесена" і "скасована". Питання було в тому, чи буде зустріч у квітні. Я просто нагадав журналістам, що лідери домовилися зустрітися через чотири місяці. Очевидно, 9 грудня всі вважали, що через 4 місяці - це в квітні. Але ми зараз бачимо з реакції РФ, що російська сторона починає тікати від теми", - заявив Пристайко.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти