Україна може зняти заборону на експорт необробленої деревини виключно для країн Євросоюзу. Однак така ініціатива буде реалізована тільки після того, як Київ забезпечить прозорість торгівельних операцій на внутрішньому ринку, заявив заступник міністра економіки Тарас Качка виданню Інтерфакс-Україна.
За його словами, українська держава повідомила ЄС про плани прийняти законопроект щодо ринку деревини протягом півроку. В першу чергу Київ планує вирішити проблеми з цим питанням всередині держави, і вже після цього можна буде казати про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка виключно для європейських держав.
"Ми повідомили їм нотою, що за півроку приймемо закон. Законопроект, який ми ставимо, це №4197-1. Це законопроект про ринок деревини. Логіка дуже проста: спочатку ми забезпечуємо прозорість на внутрішньому ринку, щоб не було підстав для маніпуляцій. В рамках цього законопроекту ми також розглянемо питання про зняття мораторію виключно для ЄС - у нас немає підстав знімати його для інших", - уточнив Качка.читайте такожЄС через суд змусив Україну скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка
Також він додав, що продаж необробленої деревини до Євросоюзу буде можливий тільки при забезпеченні роботи прозорих механізмів торгівлі.
"Зараз у ЄС є дві ініціативи з контролю лісу - corporate due diligence і можлива навіть заборона на імпорт необробленої сировини. Тому у них такий же процес триває, ми будемо активно синхронізуватися", - підкреслив Тарас Качка.
Експорт лісу-кругляка з України до Євросоюзу
- Парламент України у 2015 році прийняв закон, згідно з яким Київ забороняє експорт лісоматеріалів і пиломатеріалів в необробленому вигляді. У Міністерстві економіки уточнювали, що 70% українського експорту деревини припадало на країни Європейського Союзу.
- Україна і ЄС в січні 2020 року створили спеціальну арбітражну групу, яка розглядала спір про заборону Києвом експорту лісу-кругляка.
- Наприкінці минулого року група винесла рішення про те, що Україна має право обмежувати експорт лісу-кругляка за певних умов. Однак Київ повинен внести зміни до мораторію на експорт лісоматеріалів в необробленому вигляді, який було прийнято у 2015 році.
- У Єврокомісії сказали, що Україна повинна повністю скасувати прийнятий у 2015 році мораторій.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред