Політолог розповів, що стало "останньою краплею" для звільнення Баканова

Експерт він висловив думку, що Зеленський "схильний до досить радикальних кадрових рішень".
Володимир Фесенко, без лого
Володимир Фесенко відреагував на звільнення Баканова і Венедиктової / Главред

Звільнення Івана Баканова з посади голови СБУ було прогнозованим, розповів політолог Володимир Фесенко в коментарі УНІАН.

"По Баканову все зрозуміло. Все йшло до цього. І натяки на те, витоки про можливість такого рішення і навіть коментар Зеленського, що зараз здійснюється аудит по службі безпеки України і по інших державних інститутах", - сказав Фесенко.

Також експерт висловив думку, що Зеленський "схильний до досить радикальних кадрових рішень".

відео дня

"Це не є великою сенсацією. Але, безумовно, одночасне звільнення і керівника СБУ і генпрокурора - це топ-новина", - зазначив експерт.

Усунення Баканова він вважає "закономірним".

"Я думаю, головна причина - це кадрові помилки. Остання крапля, яка, думаю, все вирішила - це арешт голови СБУ по Криму... Але ми знаємо, яка була історія з керівником Служби внутрішньої безпеки в СБУ, заступником голови СБУ і по деяким іншим, по харківському керівнику СБУ, тощо", - сказав Фесенко.

Щодо рішення про звільнення Венедіктової, зазначив він,"це складніше".

"Я так розумію, що претензії певні були по роботі Офісу генпрокурора. І до початку великої війни... Коли розпочиналася справа Медведчука-Порошенка в кінці минулого року, і історії, які були в січні, було очевидно: претензії до роботи Генпрокуратури були. Просто початок війни це відклав, не до цього було", - зазначив політолог.

Фесенко також не виключив, що могли бути певні претензії до роботи Офісу генпрокурора під час повномасштабної війни, про співпрацю з міжнародними партнерами України в питанні документування та розслідування військових злочинів Росії.

читайте такожБаканов пояснив санкційний удар по каналах Козака

"По Баканову - це більш закономірна ситуація, до цього все йшло. А ось по Венедіктовій, можливо, той же аудит виявив досить серйозні прорахунки, і тому Зеленський пішов на звільнення", - зазначив експерт.

Фесенко також не виключив, що хвиля кадрових змін може продовжитися, зокрема в уряді.

Звільнення Баканова і Венедіктової

Президент Володимир Зеленський у неділю, 17 липня, відсторонив від посади генпрокурора Ірину Венедіктову і призначив їй заміну.

Також був звільнений і очільник СБУ Іван Баканов.

Відомо, що в.о. генпрокурора був призначений Олексій Симоненко.

Хто такий Олексій Симоненко

Відомо, що призначений в.о. генпрокурора після звільнення Венедіктової - Олексій Симоненко - є одним з її заступників. На цій посаді він був з 27 березня 2020 року. Саме він підписував підозру в держзраді експрезиденту Петру Порошенку. Оскільки Венедіктова тоді перебувала у відлпустці.

До Майдану при президенті Вікторі Януковичі він працював у Службі безпеки України і отримав від нього низку нагород. Має звання Заслуженого юриста, а також медалі за відзнаки в службі.

Закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого в 1998 році. До 2006 року працював в органах прокуратури Києва, обіймав посади помічника прокурора, слідчого, старшого помічника прокурора та старшого слідчого прокуратури.

У 2006-2010 роки працював в органах прокуратури Київської області на посадах слідчого з особливо важливих справ, старшого помічника прокурора, начальника слідчого відділу та начальника відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ.

З 2010 по 2018 проходив службу в органах Служби безпеки України на посадах офіцерського складу.

Читайте також:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти