Російський президент Володимир Путін прийняв рішення підняти ставки навколо України виходячи з трьох ключових причин. Це спроба влаштувати торги з США на вигідних для Москви умовах, створення грунту для провокацій в українській державі і відвернення росіян від економічних проблем в країні. Можливо, Росія піде на крок щодо визнання незалежності окупованого Донбасу перед виборами до Державної думи. Про це заявив колишній міністр закордонних справ, дипломат Павло Клімкін.
На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook він пише, що російська влада прагне отримати найбільш оптимальні для Росії умови, щоб торгуватися з США. Кремль не може чинити військового силового тиску на Вашингтон, тому силовий вплив поширюється на американських союзників, серед яких і Україна.
"По-перше, прагнення отримати кращі позиції в торгівлі з новою адміністрацією США. Кремль не може робити це з позиції сили зі Сполученими Штатами, тому чинить тиск на їх партнерів, в першу чергу Україну", - вважає Клімкін.
Крім того, якщо не звертати уваги на створення плацдарму для військових провокацій на території України, Кремль може піти на визнання так званої "незалежності Донбасу" напередодні виборів до Держдуми Росії, які повинні відбутися у вересні 2021 року. Приєднувати ОРДЛО російська держава не буде.
"Донбас Росії не потрібен, але тримати його як колонію на зразок Абхазії, є однією з опцій Кремля. Можуть після "Крим наша" піти і на "Донбас наш" під соусом "захисту" російських громадян, яких на окупованих територіях все більше – паспорти намагаються "натягнути на голову" майже кожному. Створення наразі тотальної істерії в російських ЗМІ про нібито "ворожі" дії України вкладається в цю логіку. Так просто в російських ЗМІ маразм не розкручують", - пояснив Клімкін.читайте такожЖурналіст оголосив про плани Путіна щодо війни з Україною
Також, вважає дипломат, Кремль намагається відвернути росіян від економічних проблем з Росією та інших кризових явищ. Для цього Москва запустила одвічний імперський маховик пошуку зовнішнього ворога.
"Економічна ситуація у Росії явно не покращується, вакцинація теж не просувається швидко. Шукати зовнішніх ворогів - це типова відповідь всіх імперій на внутрішні проблеми", - підкреслив Павло Клімкін.
Ситуація на Донбасі
- Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак 30 березня заявив, що Росія проводить заходи щодо стягування військ до кордонів України. Росіяни пояснюють свої дії перекиданням військових сил в рамках підготовки до військових навчань Захід-2021.
- Спікер Кремля Дмитро Пєсков 2 квітня звинуватив Україну в провокаціях на Донбасі і заявив, що ситуація в регіоні стала "вельми лякаючою". За його словами, РФ вживе заходів у тому випадку, якщо Північноатлантичний альянс посилить свої війська навколо України.
- Нардеп від фракції Голос Роман Костенко вважає, що наразі немає ризику військового нападу Росії на Україну. Однак якщо такий сценарій стане можливим, російські війська підуть не через Донбас, тому що цей регіон є найбільш захищеною українською територією.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред