StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникЖиттяСвятаСад і город

Простіше не буває: як із легкістю зняти кришку унітазу, докладна інструкція

2 лютого 2024, 21:16оновлено 6 лютого, 18:50
330
Кожна модель має свої особливості, які необхідно враховувати для якісного і надійного монтажу.
Простіше не буває: як із легкістю зняти кришку унітазу, докладна інструкція
Як зняти сидіння унітазу старого зразка / Колаж Главред, фото baltija.eu, gor-santechnica

Кожен з нас час від часу стикається з необхідністю проведення невеликих ремонтних робіт у будинку. Одним із таких завдань може бути встановлення або заміна кришки унітазу. Хоча це може здатися простою справою, правильне встановлення кришки унітазу вимагає уважності та розуміння деяких тонкощів. Важливо знати, як правильно зібрати і закріпити кришку, щоб уникнути непотрібних пошкоджень і забезпечити комфорт і безпеку у використанні.

Як зняти стільчак з унітазу

Перед тим як почати зняття старого сидіння з унітазу, необхідно провести деяку підготовчу роботу. Спочатку варто ознайомитися з пристроєм і монтажем нового сидіння. Після цього підготуйте необхідні інструменти для демонтажу.

Можливо, вам буде цікаво: Цю помилку роблять абсолютно всі: що заборонено робити за температури.

відео дня

Вам знадобиться:

  • Сантехнічні кліщі
  • Розвідний ключ
  • Ножівка по металу
  • Ганчір'я
  • Захисні рукавички

Як зняти сидіння унітазу без гвинтів

Для зняття сидіння унітазу необхідно відкрутити кріплення кришки. Зазвичай це два болти або гвинти з одного боку і гайки з іншого. У сучасних унітазах кріплення часто зроблені з пластику або латуні, тоді як у старих моделях використовуються залізні або металеві деталі.

Якщо кріплення виконано з полімерних болтів, їх можна відкрутити вручну. Якщо це не вдається, потрібно затиснути деталі зверху і знизу і спробувати знову. При цьому важливо бути акуратним, щоб не пошкодити або не подряпати чашу унітазу. Не слід докладати надмірних зусиль або завдавати ударів, оскільки все має легко відкручуватися.

У разі, якщо різьблення застопорилося, можна скористатися такими методами:

  • Нанести на застряглу деталь трохи машинного або рослинного масла. Зазвичай через 30 хвилин іржа стає м'якшою, і деталі легше відкручуються.
  • Використовувати спеціальну проникаючу рідину. Вона діє швидко, і через кілька хвилин гвинт можна відкрутити без зусиль.
  • Якщо деталь не піддається, можна акуратно розпиляти її. Спочатку розпиляйте і видаліть кришку, потім, маючи доступ до стрижня, розпиляйте його навпіл за допомогою ножівки по металу.

Як прикріпити кришку до унітазу

Перед тим як приступити до встановлення кришки унітазу, важливо ознайомитися з інструкцією зі складання. Кожна модель має свої особливості, які необхідно враховувати для якісного і надійного монтажу. Хоча загальний процес встановлення часто буває схожим, важливо дотримуватися стандартної послідовності дій.

Насамперед слід приміряти кришку на унітаз, переконавшись у збігу технологічних отворів і відповідності розмірів кріпильних елементів.

Якщо кришка унітазу не є цілісним виробом, встановіть посадкові гнізда до заднього краю унітазу, попередньо змастивши різьблення для спрощення обертання.

Зберіть кришку і помістіть її на унітаз. Вставте гвинти в призначені для них отвори і затягніть їх, але не надто сильно, залишивши можливість для регулювання.

Ретельно відрегулюйте положення сидіння на унітазі, домагаючись ідеального розташування по довжині і ширині. Після цього остаточно затягніть гвинти, намагаючись не пошкодити різьблення або елементи конструкції.

Якщо кришка унітазу обладнана функцією біде, перекрийте воду і під'єднайте гнучкий шланг до кришки.

За наявності в кришці електричних механізмів підключіть її до електромережі.

Після завершення встановлення перевірте працездатність кришки, переконайтеся у відсутності протікань і коректності роботи механізмів відкривання і закривання.

Більше лайфхаків:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти