StarsМода та красаГороскопРецептиПрикметиЗдоров'яПривітанняКіно та серіалиШоуЛайфхакиСонникСвята

Запалення яєчників: причини і фактори ризику

24 листопада 2020, 18:25
139
У деяких випадках він також викликає пошкодження маткових труб.
Кишечник_живот_місячні
У деяких випадках він також викликає пошкодження маткових труб. / Pixabay

Оофорит або запалення яєчників зазвичай викликається бактеріальною інфекцією і може бути наслідком хронічного запального захворювання органів малого таза (ВЗОМТ).

Ця форма відрізняється від аутоімунного оофориту, захворювання, викликаного порушенням роботи імунної системи.

За словами доктора медицини Бреда Трівакса, фахівця з безпліддя, оофорит-це незвичайний діагноз, причиною якого є кісти, запалення і збільшення одного або обох яєчників. У деяких випадках він також викликає пошкодження маткових труб.

Зміст

Коли це відбувається, це називається сальпінгоофорит. ВЗОМТ і сальпінгоофорит - більш часто використовувані терміни, тому що проблема часто не обмежується яєчниками.

Які симптоми запалення яєчників?

У деяких випадках цей стан не викликає ніяких симптомів. Діагноз не може бути поставлений до тих пір, поки раптовий напад сильного тазового болю не спонукає вас звернутися за медичною допомогою.

В інших випадках симптоми можуть бути легкими, і їх важко розпізнати як щось незвичайне. Спринцювання також може маскувати ранні симптоми, затримуючи діагностику.

Зверніться до лікаря, якщо у вас виникли такі симптоми:

 • біль внизу живота і в тазу
 • менструальна кровотеча сильніша, ніж звичайна кровотеча між менструальними циклами
 • біль або кровотеча під час статевого актаобільние виділення з піхви, які можуть мати неприємний запах
 • печіння або біль при сечовипусканні
 • утруднення сечовипускання

Ці симптоми можуть з'явитися поступово або все відразу. Вони також можуть ставати більш серйозними з часом. Ці симптоми також можуть бути викликані іншими станами.

Згодом без постановки діагнозу цей стан може викликати:

 • високу температуру
 • озноб
 • блювота

Що викликає цей стан і хто схильний до ризику?

Оофорит, як правило, є результатом інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), таких як хламідіоз та гонорея. Ви можете знизити ризик, практикуючи безпечний секс з усіма партнерами.

Бактерії також можуть потрапити в репродуктивні шляхи через шийку матки. Це може статися:

 • якщо внутрішньоматкова спіраль (ВМС) вставлена неправильно
 • під час аборту
 • після викидня
 • під час пологів

Неясно, що викликає аутоімунний оофорит. У рідкісних випадках ця форма може призвести до первинної недостатності яєчників (ПНЯ).

Як це діагностується?

Після вивчення ваших симптомів і історії хвороби лікар проведе фізичний огляд. Вони також проведуть тести, щоб визначити, чи є основна інфекція або Чи є які-небудь аномалії біля ваших яєчників і фаллопієвих труб.

Ці тести включають:

Аналізи крові і сечі. Ці тести використовуються для визначення кількості білих кров'яних тілець, а також для пошуку маркерів запалення. Вони також допомагають лікарю виключити інші діагнози, наприклад цистит.

Тазовий огляд. Це дозволяє Вашому лікарю шукати симптоми ВЗОМТ.

УЗД органів малого таза. Цей візуальний тест використовується для перегляду ваших внутрішніх органів. Ваш лікар може провести як трансабдомінальне, так і трансвагінальне ультразвукове дослідження, щоб отримати якомога більше інформації про вашому тазовому регіоні. Вони також оцінять розмір ваших яєчників і перевірить наявність кіст або абсцесів.

Лапароскопія. Якщо ваш лікар підозрює сальпінгоофорит, він використовує цей хірургічний тест для огляду ваших фаллопієвих труб. Для цього вони вставлять тонкий телескоп з підсвічуванням через розріз в нижній частині живота. Це дозволить їм оглянути ваші органи малого таза і усунути будь-які закупорки.

Які варіанти лікування доступні?

Основна причина визначить варіанти лікування. Наприклад, якщо у вас активна ІПСШ, ваш лікар призначить антибіотики. Абсцеси також можна лікувати антибіотиками.

У деяких випадках може знадобитися операція для дренування інфікованих абсцесів. Хірургічне втручання також може використовуватися для видалення закупорки або спайок таза.

Жінкам з аутоімунним оофоритом може допомогти замісна гормональна терапія. Їм також може знадобитися спеціальне лікування основного захворювання.

Якщо ви відчуваєте біль, поговоріть зі своїм лікарем про можливі варіанти полегшення. Деяким жінкам для зменшення симптомів досить безрецептурних болезаспокійливих і прикладання тепла. Іншим можуть допомогти більш сильні знеболюючі.

Чи можливі ускладнення?

Якщо не лікувати, цей стан може викликати велике пошкодження яєчників і фаллопієвих труб. Пошкодження фаллопієвих труб може підвищити ймовірність позаматкової вагітності.

Іноді пошкодження маткових труб може призвести до інфекції. Якщо інфекцію не лікувати і абсцес лопається, це може привести до сепсису. Сепсис може бути небезпечним для життя.

Вагітність і родючість

При ранньому лікуванні інфекційний оофорит можна вилікувати до того, як він вплине на вашу фертильність. Якщо лікування відкладається, ваша фертильність може бути порушена через рубцевої тканини і закупорки. Іноді їх можна видалити хірургічним шляхом, що дозволить вам зачати дитину.

Якщо ваш лікар не може усунути ці перешкоди, він може порекомендувати екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). ЕКО обходиться без фаллопієвих труб, підвищуючи ваші шанси на зачаття. Якщо пошкоджені обидва яєчника, робота з донором яйцеклітин може дати вам можливість завагітніти.

Не існує ліків від аутоімунного оофориту або його ускладнення, ПНЯ. Це складний діагноз, який може негативно вплинути на вашу фертильність. Поговоріть зі своїм лікарем про свою здатність зачати дитину. Вони можуть запропонувати вам варіанти і порадити, що робити далі.

Які перспективи?

При ранньому лікуванні інфекційний оофорит може вилікуватися і можливе зачаття. При відсутності лікування оофорит може завдати серйозної шкоди репродуктивним органам. Практика безпечного сексу може допомогти знизити ризик. Вам також слід регулярно відвідувати гінеколога. Вони можуть стежити за будь-якими змінами, збільшуючи ймовірність ранньої діагностики.

Аутоімунний оофорит невиліковний, але ви можете проконсультуватися з лікарем, щоб контролювати свої симптоми.

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти