Банани для схуднення: як це працює

28 грудня 2020, 20:33
459
У банані середнього розміру 110 калорій.
Банан
Вживання бананів може мати багато переваг для здоров'я./ depo.ua

Вживання більшої кількості фруктів і овочів - один з кращих способів поліпшити своє здоров'я. Насправді, вживання бананів може мати багато переваг для здоров'я, незалежно від того, чи намагаєтеся ви схуднути або поліпшити здоров'я серця.

Щоб схуднути, важливо поговорити зі своїм лікарем про розробку безпечного та ефективного плану схуднення, який відповідає Вашим індивідуальним потребам здоров'я. Крім правильного харчування, вам також слід більше займатися спортом і, наприклад, досить спати.

Але вживання в їжу більшої кількості продуктів, багатих клітковиною, таких як банани, може стати хорошим початком до здорового плану схуднення. Головред розповість, чому і як це працює.

читайте такожБанани: 5 науково-доведених переваг для здоров'я

Харчова цінність банана

За даними управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA), харчова цінність банана середнього розміру:

  • Калій, 450 мг, 13% добової норми
  • Вуглеводи, 30 грам, 10% добової норми
  • Харчові волокна, 3 грами, 12% добової норми
  • Вітамін А, 2% СН
  • Вітамін C, 15% добової норми
  • Кальцій, 0% СН
  • Залізо, 2% СН

У банані середнього розміру 110 калорій, а в одній порції полуниці (близько 8 ягід) - всього 50 калорій. Незважаючи на цю різницю в калорійності, той факт, що банани містять фітохімічні речовини і безліч вітамінів, може зробити їх сильним доповненням до здорового плану схуднення. Високий вміст клітковини в бананах також допомагає зберігати відчуття ситості на більш довгий час.

Банани хороші для схуднення?

"Банани є чудовим джерелом багатьох ключових поживних речовин, таких як клітковина, калій, вітамін В6, вітамін С, магній і марганець", - говорить Челсі Терсавіч, науковий співробітник з питань харчування. "Клітковина також зберігає нас ситими протягом дня, що призводить до зниження загальної кількості споживаних нами калорій для більшості людей", - говорить вона.

6 переваг клітковини для здоров'я і як додати її більше в свій раціон

Клітковина бананів-ключовий фактор, корисний для схуднення. Клітковина в банані становить 12% від рекомендованої денної норми, що безпосередньо сприяє зниженню ваги. Фактично, вживання великої кількості клітковини може знизити ризик набору ваги на 30%.

Різне споживання фруктів може піддати дотримується дієти ряду ключових поживних речовин. Відомо, що банани повні калію, але інші фрукти також можуть бути корисні. Хоча груші та яблука містять більше клітковини, банани містять більше клітковини, ніж вишня, авокадо або виноград.

В цілому, людям рекомендується вживати два або більше фруктів в день в рамках здорового харчування. Банани, безумовно, є хорошим вибором для одного з цих фруктів, і ви можете з'їсти до одного банана середнього розміру в день в рамках здорового плану схуднення.

Чи має значення стиглість банана?

За словами Терсавіч, поживна цінність бананів не змінюється в міру їх дозрівання, але змінюється смак і рівень вуглеводів. Більш зелені, менш стиглі банани мають більш високий рівень крохмалю-особливо стійкого крохмалю. Цей тип крохмалю може бути корисний для схуднення, тому що він повільніше перетравлюється і допомагає вам відчувати себе більш ситим.

"У міру дозрівання бананів крохмаль перетворюється в натуральний цукор, тому вони стають більш солодкими і м'якими", - говорить Терсавіч. І навіть якщо вони можуть бути смачнішими, процес дозрівання може принести трохи менше користі для здоров'я.

Це може бути особливо актуально для людей з діабетом або преддіабетом, яким необхідно ретельно контролювати своє харчування і рівень цукру в крові.

читайте такожДієтолог розповів, чому на сніданок не можна їсти банани

"Для людей, які страждають на діабет або предіабет, банан з незрілої частини спектра може бути кращим, оскільки він викликає більш повільне підвищення рівня цукру в крові", - говорить Терсавіч.

Однак більш зелені стиглі банани можуть бути складніше для перетравлення, тому будь-хто, у кого проблеми з травленням або шлунково-кишковим трактом, може захотіти їх уникати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти