У 1 півріччі 2021 року в більшості країн ЄС електроенергія була вдвічі-втричі дорожчою за газ - експерт

Перехід України на енергоодиниці поставить крапку в дискусії щодо "температурних коефіцієнтів".

Електроенергія
Фото: telegraf.com.ua

Запровадження в Україні європейської системи вимірювання використаного газу у кіловат-годинах допоможе споживачу легко порівнювати і обирати вигідніше для нього джерело енергії.

Таку думку під час ток-шоу Energy Freedom висловив перший заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів Євген Нацвін-Степанов.

"Це дасть можливість споживачу порівняти, скільки коштує одна кіловат-година газу та одна кіловат-година електроенергії, та визначитися для себе, що йому вигідніше", - сказав він.

Посилаючись на дані Європейської статистичної агенції Eurostat експерт зауважив, що лише у трьох країнах - у Швеції, Нідерландах і Україні, - ціна газу та електроенергії у 1 півріччі цього року знаходилися приблизно на одному рівні. У більшості країн ЄС ціна електроенергії була вдвічі, а то і втричі, вища за ціну природного газу.

"Так чи інакше газ, в тому числі й для Європи, залишається більш вигідним та дешевим джерелом енергії", - підкреслив представник Асоціації.

Реклама

Він додав, що перехід України на енергоодиниці поставить крапку в дискусії щодо "температурних коефіцієнтів".

"Прийнятий закон передбачає облік газу в стандартних умовах за базової температури не 20 °C, як зараз, а 0 °C. Як відомо, основне споживання газу відбувається в осінньо-зимовий період при температурах, які ближчі до 0, ніж до 20 градусів. І тому після переходу на облік в стандартних умовах за температури 0 °C, необхідність перераховувати спожиті обсяг просто зникне", - зауважив Євген Нацвін-Степанов.

Ще одне питання, яке має вирішити відхід від радянської системи обліку - це калорійність газу. Перший заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів впевнений, що після переходу на енергоодиниці припиниться дискусія щодо нерівності споживачів в різних куточках країни, які зараз оплачують однаково за газ різної калорійності.

Він нагадав, що з 1 травня 2022 року споживач більше не платитиме за обсяг спожитого газу, а буде оплачувати саме за використану енергію.

"Поки що, говорити, про те, як перехід на енергоодиниці вплине на суми в платіжках, зарано. Питання має бути врегульовано в підзаконних актах. Таких, як Технічний регламент на природний газ та Порядок розрахунків природного газу в одиницях енергії. В цих документах будуть "зашиті" формули та механізми перерахунку", - зазначив представник Асоціації.

Нагадаємо, що 2 листопада ВРУ ухвалила в цілому законопроект №2553 щодо запровадження на ринку природного газу обліку і розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії. Документ передбачає, що з 1 травня 2022 розрахунки за спожитий газ в Україні будуть здійснюватися не в кубічних метрах, а у кіловат-годинах (кВт-год).

viber
Зараз ви переглядаєте новину «У 1 півріччі 2021 року в більшості країн ЄС електроенергія була вдвічі-втричі дорожчою за газ - експерт». Інші економічні новини читайте в розділі «Гроші». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Гороскоп на завтра, 19 січня 2022: Близнюкам – суперники, Терезам - спокуси, Козерогам - ворогиГороскоп на завтра, 19 січня 2022: Близнюкам – суперники, Терезам - спокуси, Козерогам - вороги Коли прибирати ялинку після Нового року 2022: як зробити це правильно і не накликати бідуКоли прибирати ялинку після Нового року 2022: як зробити це правильно і не накликати біду У моду на 2022 рік входять чудові жіночі джинсові костюми, в яких життя стане яскравішимУ моду на 2022 рік входять чудові жіночі джинсові костюми, в яких життя стане яскравішим Ні замінити, ні переоформити: у Приватбанку не хочуть видавати нові картиНі замінити, ні переоформити: у Приватбанку не хочуть видавати нові карти Росія неминуче розвалиться, або Чому мріям про відновлення Російської імперії не судилося справдитисяРосія неминуче розвалиться, або Чому мріям про відновлення Російської імперії не судилося справдитися
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти