Протеже Деркача і Мілованова: чим відомий новий глава Міненерго

Галущенко за чинної влади вже намагався потрапити на держслужбу – за Тимофія Милованова, він намагався стати держсекретарем Мінагрополітики, але не пройшов конкурс.
Протеже Деркача і Мілованова: чим відомий новий глава Міненерго

У четвер, 29 квітня, на позачерговому засіданні Рада планує розглянути призначення чинного голови Енергоатому Германа Галущенка керівником Міненерго. Якщо парламент підтримає його кандидатуру, він замінить виконуючого обов'язки міністра Юрія Вітренка, якого раніше двічі намагалися призначити на цю посаду.

Біографія і кар'єра

Герман Галущенко родом зі Львова. У 1995 році він закінчив Львівський державний університет за спеціальністю Правознавство і отримав диплом юриста з відзнакою. Також має диплом магістра міжнародного менеджменту Української академії зовнішньої торгівлі за спеціальністю "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності".

Політичну кар'єру Галущенко почав вже через два роки після закінчення Львівського вузу. Зокрема, з 1997 по 2005 рік Галущенко працював в Адміністрації президента Леоніда Кучми, а наступні п'ять років - в Секретаріаті Віктора Ющенка.

відео дня

За часів Януковича, при міністрі юстиції Олександрі Лавриновичі, Галущенко займав пост директора Департаменту судової роботи Мін'юсту, але з приходом Олени Лукаш був відправлений у відставку.

Пізніше, в 2013 році, Галущенко вперше опинився в Енергоатомі – тоді він близько півроку пропрацював виконавчим директором з правового забезпечення компанії. Але вже починаючи з травня минулого року, Галущенко був знову призначений одним з двох віце-президентів компанії, де і працює донині.

Варто зазначити, що особливого негативу за час роботи на держпосадах, про Галущенка практично не знайти. Якщо не брати до уваги факту його взаємин з одіозним депутатом Андрієм Деркачем, який потрапив під санкції через втручання в президентські вибори Сполучених Штатів. За деякими даними, Галущенко в травні минулого року був призначений в Енергоатом саме завдяки Деркачу.

читайте такожУ Раді погодили кандидатуру змінника Вітренко на посаді міністра енергетикиДо речі, сам Галущенко при чинній владі вже намагався потрапити на держслужбу – зокрема, в 2019 році при Тимофії Милованова, тодішньому главі Мінагрополітики, Галущенко намагався стати держсекретарем Міністерства, проте не пройшов конкурс.

Паралельно з роботою в енергогалузі, з 2012 року Галущенко викладає міжнародне приватне право в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка і є доцентом кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Має почесне звання "Заслужений юрист України", нагороджений Орденом Данила Галицького, а також дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного посланника другого класу, третій ранг держслужбовця.

Одружений, виховує двох дочок і сина.

Декларація

Згідно з офіційною декларацією за 2019 рік, Галущенко володіє двома квартирами (45 і 69 квадратних метрів) в Києві, а також будинком в 319 квадратних метрів і прилеглою земельною до нього ділянкою в 5 гектарів в селі Велика Солтанівка під Києвом.

Також на родичці Галущенка числиться позашляховик Mercedes GLS - 350 2017 року випуску, а на банківських рахунках Галущенка і його дружини Ольги Богданової знаходиться 330 тисяч доларів.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти