Туреччина планує відновити зовнішньополітичне співробітництво з США через розбіжності з Росією через ситуації у Лівії, Сирії та Нагірному Карабасі, а також загрози санкцій з боку Євросоюзу. У Анкарі вважають, що перемога Джо Байдена на президентських виборах у Америці посприяє реалізації планів Турецької республіки.
Як пише Bloomberg з посиланням на власні джерела, через проблеми з Росією, перемогу на виборах у США Джо Байдена і можливих санкцій з боку ЄС, Туреччина розглядає можливість зміни своїх зовнішньополітичних пріоритетів. Ситуація відбувається після декількох років протиріч між президентом Туреччини Реджепом Ердоганом і Заходом, що погіршилися після того, як у республіці була прийнята нова Конституція з сильними президентськими повноваженнями. На той момент Анкара почала співпрацювати з Москвою.читайте такожУ Туреччині прояснили питання щодо проблем з Росією
Втім, стверджує агентство, Туреччина не може знайти консенсус з Росією з питань Сирії та Лівії (де Анкара і Москва підтримують протиборчі сторони), а також щодо Нагірного Карабаху - турки підтримали азербайджанців і втрутилися у регіон, де домінують росіяни.
Крім цього, вважають джерела Bloomberg, Туреччині загрожують європейські санкції через плани з видобутку газу на шельфі Середземного моря і проблемної ситуації на Кіпрі. Цей фактор погіршує ситуацію і змушує Анкару шукати вихід з ситуації.
Співрозмовники видання підкреслюють, що у Анкарі вірять у президентство Байдена і сподіваються на уникнення нових американських санкцій шляхом відмови від інтеграції придбаних у РФ комплексів С-400 в систему протиповітряної оборони НАТО.
"За словами співрозмовників, які брали участь в обговоренні зміни зовнішньої політики Туреччини, Анкара вважає, що непохитна віра Байдена в міжнародні інститути і трансатлантичні зв'язки допоможе їй обійти розбіжності з партнерами щодо НАТО і підвищить ймовірність укладення давно очікуваних збройових угод", - підкреслюють у Bloomberg.
Туреччина-Росія новини
- Азербайджан, Вірменія і Росія 9 листопада підписали угоду про врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі. В рамках домовленостей Єреван відкриє транспортний коридор між Азербайджаном і Нахічеванню, на чому раніше наполягав президент Туреччини Реджеп Ердоган.
- Туреччина і Росія 11 листопада підписали меморандум про створення на території Азербайджану спільного моніторингового центру, який буде виконувати завдання з контролю режиму перемир'я у Нагірному Карабасі.
- Пізніше Reuters з посиланням на власні джерела повідомило, що у Анкари і Москви виникли розбіжності щодо питання Нагірного Карабаху. Причиною тому став намір Туреччини розмістити у Азербайджані окремий турецький спостережний пункт.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред