Вчені з'ясували, у кого з перехворівших на Covid-19 не виробляється імунітет

У 30% пацієнтів не виробляються антитіла.

коронавірус
Коронавірус не завжди дає імунітет / Фото: pixabay.com

Вчені в результаті досліджень дійшли висновку, що у кожного третього пацієнта, що перехворів Covid-19, не виробляються в організмі антитіла і, як наслідок, не з'являється імунітет до коронавірусу у всьому світі.

Як повідомляє medikforum із посиланням на фахівців Фуданьського університету в Китаї, в експерименті брали участь 175 пацієнтів, які перехворіли коронавірусом і одужали.

За результатами спостережень вчені виявили, що майже у 30% пацієнтів відзначався вкрай низький рівень антитіл, їх ледве можна діагностувати за допомогою тесту. При цьому у людей середнього і старшого віку більше антитіл, ніж у молодих людей. Мова йде про тести, які почали масово застосовувати багато країн світу. Вони показують, чи виробилися антитіла в організмі людини після одужання від коронавіруса і в якій кількості. Так виявляються пацієнти, що перенесли Covid-19 безсимптомно або з легкими ознаками ГРВІ. І за допомогою таких тестів медики визначають, чи перехворіла коронавірусом людина може виходити в суспільство після карантину. Або такий аналіз дозволяє відпускати після самоізоляції або обсервації на роботу і в місця масового скупчення людей.

читайте такожНайгірше попереду: у ВООЗ налякали світ прогнозом щодо коронавирусуДеякі дослідники ставлять під сумнів надійність тестів на антитіла. Це, як правило, прихильники теорії колективного імунітету, які впевнені, що для боротьби з коронавірусом основна частина населення планети повинна перехворіти їм. Однак, якщо гіпотеза вчених про 30% перехворілих без імунітету підтвердитися, то існує ймовірність, що людству рік доведеться сидіти на карантині до винаходу вакцини від Covid-19.

Як раніше повідомлялося, в Україну привезли партію в розмірі 1,4 тисячі упаковок препарату гідроксихлорохін (Плаквеніл), який, згідно з протоколом МОЗ, використовується для лікування китайського коронавіруса Covid-19.

Нагадаємо, народний депутат із фракції Слуга народу Руслан Горбенко, який перехворів китайським коронавірусом Covid-19, розкрив, чим саме його лікували в інфекційному відділенні Олександрівської лікарні Києва.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти