У Росії змінили дату закінчення Другої світової війни

Держдума затвердила відповідний законопроект.

Парад на 9 травня
У Росії трактують історію по-своєму / Reuters

Депутати Держдуми РФ схвалили законопроект, в якому позначена нова пам'ятна дата – 3 вересня 1945 року, як день закінчення Другої світової війни.

Як повідомляє на сайті нижньої палати парламенту, раніше цей день законодавчо святкувався 2 вересня.

Зміна дати пояснюється тим, що в 1945 році президія Верховної Ради СРСР ухвалила указ Про оголошення 3 вересня святом перемоги над Японією. Російські депутати вважають, що існує історична помилка. Адже раніше в СРСР цей день був вихідним, але потім скасували й залишили тільки 9 травня.

З ініціативою "пересунути" дату закінчення війни виступила група депутатів на чолі з головою комітету з оборони Володимиром Шамановым. Свою ідею вони пояснили збереженням історичної справедливості.

читайте такожПутін нишком образив Ердогана демонстрацією перемоги росіян над турками"День перемоги китайського народу у війні опору Японії відзначається широко й щорічно 3 вересня", — пишуть вони у пояснювальній записці до закону.

Однак, наприклад, в США, які також були союзниками СРСР і воювали проти Японії, свято відзначається 2 вересня.

Російський історик Олег Будницкий вважає, що ніяких наукових підстав вважати 3 вересня датою закінчення Другої світової війни немає. Однак Держдума РФ вже прийняла остаточне рішення і перенесла день закінчення Другої світової війни на законодавчому рівні.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін у черговому зверненні до народу в зв'язку з епідемією коронавіруса в країні пообіцяв, що країна неодмінно переможе прогресуюче захворювання і порівняв Covid-19 з навалою печенігів і половців.

Як раніше повідомляли іноземні ЗМІ, Міністерство оборони РФ наполягає на проведенні параду Перемоги, незважаючи на прогресуючу в країні епідемію коронавіруса і стрімке збільшення кількості росіян, що заразилися.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти