Росія не хоче скасовувати парад Перемоги, незважаючи на зростання хворих коронавірусом

Влада РФ планувала використовувати захід у своїх меркантильних цілях.

Парад Перемоги у Москві
Парад Перемоги в Москві відбудеться, незважаючи на пандемію / Reuters

Міністерство оборони РФ наполягає на проведенні параду Перемоги, незважаючи на прогресуючу в країні епідемію коронавіруса і стрімке збільшення кількості росіян, котрі заразилися.

Як пише Rzeczpospolita, коло 15 тисяч військових продовжують підготовку до шоу на Червоній площі в Москві.

Президент Росії Володимир Путін також не приховує, що не має наміру скасовувати парад Перемоги. 9 травня він збирається прийняти в Москві світових лідерів, серед яких, як передбачається, буде і президент Франції Еммануель Макрон.

Цей захід Росія планувала давно, оскільки хотіла з допомогою запрошених політичних лідерів завершити процес ізоляції через санкції. Проте в країні збільшується кількість інфікованих коронавірусом, і росіяни вже публічно рекомендують владі парад скасовувати.

"9 травня – священна дата для мільйонів людей в Росії і СНД", – твітнув МЗС РФ.

Російський опозиціонер Олексій Навальний стверджує, що парад Перемоги спровокує спалах коронавіруса в Москві. Ініціативу влади він назвав "ідіотизмом".

читайте такожБез победобесия: чому Україна не буде святкувати 9 травняВ Міноборони скасовувати захід поки не мають наміру і стверджують, що намагаються всіляко захистити солдатів. Зокрема, військовослужбовцям регулярно роблять заміри температури.

"Всі учасники репетицій переповнені бажанням взяти участь у цій історичній події", – заявив прес-секретар міністерства Ігор Конашенков.

А, тим часом, коронавірус поширюється в Росії загрозливими масштабами – за добу близько однієї тисячі нових інфікованих. І невідомо, чи об'єктивна дана статистика, оскільки масове тестування росіяни не практикують.

Як раніше повідомлялося, американський президент Дональд Трамп не відвідає Москву заради участі у параді на честь святкування 75-річчя Перемоги.

Нагадаємо, кримські окупанти вирішили з розмахом відсвяткувати шосту річницю анексії українського півострова. Путінських посіпак не зупиняє поширення пандемії китайського коронавіруса.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти