Експерт пояснив, чому "чорні ящики" збитого літака віддали Франції, а не Україні

2 червня 2020, 08:59
565
Варіант, що передбачає передачу бортових самописців Франції, на думку експерта, цілком прийнятний.
Куршение літака МАУ в Ірані - фото з місця трагедії
Експерт пояснив, чому передача "чорних ящиків" збитого під Іраном літака МАУ Франції є прийнятним для України варіантом / twitter.com/CGTNOfficial)

У намірах Ірану передати бортові самописці збитого літака української авіакомпанії МАУ Франції немає нічого поганого.

Про це в коментарі Главреду заявив експерт із питань міжнародної політики та Близького Сходу Ілія Куса.

"В Україні немає технологій, що дозволяють розшифрувати інформацію, яку містять "чорні ящики", як немає їх і в Ірану. Зате вони є у Франції. Від початку одразу йшлося про те, що самописці потрібно передати третій стороні, тому що ні Україна, ні Іран розшифрувати інформацію на них не можуть. Франція – цілком прийнятний варіант, який повинен влаштовувати і Україну", – зазначив Куса.

відео дня

Купувати необхідне обладнання задля отримання даних, що містяться на самописці, Ілля Куса вважає недоцільним через дорожнечу.

"Таке обладнання досить дороге. Купувати його тільки заради того, щоб розібратися з цими бортовими самописцями, немає сенсу. Краще вже передати "чорні ящики" дружній країні і не витрачати гроші платників податків. Заради чого їх витрачати? Щоб випендритися?" – пояснив експерт.

Тегеран пояснив своє рішення затримкою української сторони з відповіддю щодо подальшої долі "чорних скриньок", що обурило українських дипломатів.

"Претензії МЗС України до Ірану у конкретному випадку не зовсім зрозумілі. Схоже, його обурила саме риторика Ірану і пояснення, а не саме рішення. За моєю інформацією, в України немає ніяких проблем у комунікації з Іраном. Відповідно, реакція МЗС пояснюється невдоволенням з приводу тону цього повідомлення. Адже вийшло так, що Іран спробував перекласти відповідальність на нас, мовляв, "українці самі винні", – зазначив Ілля Куса.

Нагадаємо, що раніше Іран прийняв рішення не відправляти в Україну бортові самописці пасажирського Боїнга МАУ, збитого 8 січня цього року під Тегераном, пояснивши це "затримкою української сторони з відповіддю на пропозицію Ірану щодо "чорних ящиків".

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти