Експерт назвав місяць, коли ЗСУ будуть готові до масштабного контрнаступу

Наступ ЗСУ може стати такою віхою в нашій історії, впевнений Сергій Грабський.
Танк Леопард, ВСУ
Танк Леопард, ВСУ / Фото: 93-я ОМБр Холодний Яр, Вікіпедія

ЗСУ знадобиться кілька місяців, щоб освоїти нові зразки Західної зброї і підготувати масштабний контрнаступ.

Як зазначив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі каналу "Freeдом", існує "певна циклічність" в поставках військової техніки і в процесі бойової підготовки ЗСУ.

"Навіть якщо ми повернемося до знаменитої теми танків, то потрібно розуміти, що ці танки для нас - абсолютно нова зброя, і цю зброю ще необхідно навчитися використовувати саме в нашому бойовому плануванні і вписати в наші тактичні нормативи. Тому об'єктивно з урахуванням циклів, з урахуванням поставок і процесів навчання військ ми можемо говорити, що друга половина весни-початок літа може стати такою віхою в нашій історії, коли українські війська будуть підготовлені до проведення масованих наступальних операцій", - прогнозує Грабський.

відео дня

Хто такий Сергій Грабський

Сергій Грабський - український військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та громадський діяч. Він народився 14 червня 1966 року в місті Тернопіль. У період з 1998 по 1999 рік працював у складі верифікаційної місії ОБСЄ в Косово. Там він займався забезпеченням життєдіяльності та супроводом конвоїв місії. У березні 2009 року в складі тренувальної місії НАТО виїхав до Іраку. Отримав першим серед громадян України медаль НАТО"за особливі заслуги". Брав участь у підготовці миротворчих контингентів ЗСУ, пише Вікіпедія.

Прогнози щодо звільнення України від окупантів

Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов раніше зробив прогноз про те, що ЗСУ в березні підуть у масштабний наступ. Метою буде звільнення всіх своїх територій - від Криму до Донбасу. Київ має здобути остаточну перемогу над Москвою.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов вважає, що 2023-й буде роком наступу сил оборони України. Розвитку наступного сценарію посприяє отримання ЗСУ від Заходу наступальної зброї, серед якої БМП Bradley, Marder, бронетранспортери Bastion, бронемашини AMX-10 RC і ЗРК Patriot. Наступним етапом війни, на думку Данилова, стане справедливість і відплата.

Як вважає військовий аналітик Агіль Рустамзаде, у другій половині 2023 року Україна має вийти на кордони 1991 року. На думку експерта, Росію вже цієї зими очікує криза, через яку загарбники будуть готові взимку повернути окупований Крим.

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти