Складно знайти людину, яка не знає, що таке м'ята. Ці ароматні листи часто додають в чай, щоб зробити смак більш насиченим. До того ж, цю рослину легко знайти на вулиці, але існують певні правила, коли збирати м'яту.
Вам також може бути цікаво: Свіжа м'ята буде всю зиму: як виростити її на підвіконні.
Коли краще збирати м'яту до цвітіння чи після
За словами авторки YouTube каналу "Дім та присадибна ділянка", збирати м’яту слід під час цвітіння рослини – від середини липня до першої частини серпня. Крім того, збирати її потрібно або зранку, або ввечері – це найоптимальніший час.
Як правильно сушити м'яту для чаю в домашніх умовах
Цінність м'яти полягає в цілющих властивостях, неповторному ароматі, які потрібно зберегти. Щоб правильно збирати м'яту на зиму потрібно:
- Відразу ж після зрізання прибрати рослину з сонця, тому що під дією променів з м'яти швидко випаровуються корисні ефірні масла.
- Скласти стебла з листям у великі, але нещільні пучки, перев'язати і підвісити їх в закритому від сонця приміщенні з хорошим провітрюванням (горище, веранда). Так заготовки не будуть пріти і швидко висохнуть.
- Листя, яке відокремлене від стебел, слід сушити в затемненому місці на чистій тканині, папері, періодично перевертаючи.
Як правильно зберігати м’яту
Зберігати м’яту цілу зиму просто, але потрібно пам’ятати, що для цього підійдуть не усі пакетики чи контейнери, адже вони мають пропускати повітря, щоб запашна рослина не покрилась цвіллю.
Найкраще для зберігання підійдуть:
- тканинні мішечки;
- банки, які закриваються не герметично;
- картонні коробки.
Дивіться відео, коли можна збирати листя м'яти для чаю:
Що відомо про YouTube канал "Дім та присадибна ділянка"?
YouTube канал "Дім та присадибна ділянка" - це канал господині, яка ділиться власними порадами щодо догляду за різними рослинами на городі та в саду. На цей канал вже підписались понад 169 тисяч користувачів.
Читайте також:
- Чому не можна пити гарячий чай: причина, яка багатьох ошелешить
- Як правильно заварювати чай: експерт назвав поширені помилки, які псують напій
- Додають не лише фарбу: як відрізнити якісний чай від підробки - простий метод
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред