Вітольд Фокін, який був заступником голови делегації України в ТКГ щодо Донбасу, порушив домовленість та зробив дуже багато приватних заяв.
Таку думку висловив нардеп зі Слуги народу, представник України в підгрупі з політичних питань ТКГ Андрій Костін в ефірі каналу Україна 24.
"У нас була попередня домовленість на рівні делегації, що ті чи інші питання все-таки мають бути узгоджені, щоб суспільство сприймало якесь висловлювання кого-небудь з членів делегації як позицію делегації. Фокін багато наговорив всього особисто від себе, те висловлювання (на засіданні парламентського комітету, - ред.) також було його особистою позицією. Але ми вже чули про те, що людям дуже складно відрізнити особисту позицію від офіційної", - сказав він.
читайте такожДві партії осоромилися однаковими заявами про відставку Фокіна
Костін додав, що зараз потрібно посилити комунікативну складову діяльності ТКГ. Також він висловив переконання, що звільнення Фокіна не відіб'ється на діяльності переговорної групи.
"Думаю, що цього не буде, тому що російська делегація розуміє, що питання формування української делегації - це суверенне право України і президента Зеленського. В принципі історично у нас був глава делегації, був один перший заступник - зараз це Олексій Резніков, і ще один заступник - зараз це мій колега Олександр Мережко. Фокіна додали, як ще одного першого заступника, зараз його немає у складі делегації - не думаю, що це якимось чином відіб'ється на переговорах", - пояснив депутат.
Відставка Вітольда Фокіна
- Перший прем'єр-міністр України, політик Вітольд Фокін був призначений заступником голови делегації Києва в ТКГ по Донбасу 18 серпня указом президента Володимира Зеленського.
- Після його призначення в пресі стали з'являтися матеріали з неоднозначними висловлюваннями Фокіна з питань російсько-українського конфлікту.
- Фокін дав інтерв'ю виданню Страна.UA, в якому заявив, що Київ має надати особливий статус всім районам Донбасу і оголосити загальну амністію. Він підкреслив, що це особиста думка політика. Як пізніше уточнив Фокін, під "особливим статусом" він мав на увазі особливу економічну зону на Донбасі, а амністія не стосується осіб, які здійснювали військові злочини.
- 29 вересня на засіданні Комітету Ради з питань державної влади Вітольд Фокін заявив, що не бачить війни України з Росією на Донбасі і зробив ряд інших скандальних заяв.
- 30 вересня президент Володимир Зеленський вивів Фокіна зі складу делегації Києва в ТКГ щодо Донбасу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред