Куди краще спати головою: відомий йог поділився порадами

9 квітня 2025, 20:50оновлено 11 квітня, 10:31
9356
Куди не можна спати головою задумуються не усі, хоча це дуже важливо з точки зору фізіології.
Сон
Чому треба спати головою на захід / Колаж: Главред, фото: pixabay

Ви дізнаєтесь:

  • У яку сторону краще спати головою
  • На що впливає положення голови під час сну

Причиною неспокійного сну часто може бути неправильно підібрана поза. Тому важливо дізнатися, чому треба спати на захід чи південь, а також як правильно вставати з ліжка.

Якщо вам сподобався цей матеріал, вас може зацікавити: що з'їсти на ніч для спокійного сну: ці продукти працюють краще за снодійне.

відео дня

Главред з'ясував, що згідно з вченням відомого йога Садґуру заборонено класти голову на північ під час сну. Причина криється у впливі магнітного поля Землі. Залізо, що міститься у крові, взаємодіє з магнітним полем планети.

Як відомо, у горизонтальному положенні кров починає інтенсивніше надходити до мозку. Тому якщо голова спрямована на північ, це може створити додатковий тиск і навантаження.

Йог переконує, що у людей похилого віку або з ослабленими судинами це здатне призвести до крововиливів або інсультів. А у здорових - викликати тривожність та відчуття втоми після сну.

Для мешканців північної півкулі найкраще спати головою на схід. Також прийнятні напрямки - південний схід, південь і захід. Але північ - небажаний. Для південної півкулі все навпаки: там варто уникати сну головою на південь.

В індійських традиціях також є рекомендація прокидатися, перевернувшись на правий бік. Це важливо для серцево-судинної системи: серце розташоване зліва, і різке вставання з цього боку може створити додаткове навантаження на орган.

Читайте також:

Хто такий Садґуру?

Джаґґі Васудев, відомий також як Садґуру — індійський йог і містик. Він заснував "Фонд Іша[en]" — благодійну організацію, яка проводить програми йоги по всьому світу, включно Індією, США, Англією, Ліваном, Сінгапуром, Канадою, Малайзією, Угандою і Австралією. Фонд також залучений у різні соціально-громадські ініціативи, завдяки яким йому був присвоєний особливий консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти