Більшість про це навіть не знає: як правильно по етикету спілкуватися онлайн

21 жовтня 2024, 04:02
27
Протягом останніх років спілкування в Інтернеті набуло чималої популярності і багато хто припускається у ньому помилок.
Телефон, ноутбук
Під час спілкування в Інтернеті також важливо дотримуватися правил етикету / Колаж: Главред, фото: pixabay

З початку пандемії Covid-19 у 2019 році більшість людей почали надавати перевагу онлайн-спілкуванню, а не звичним раніше зустрічам. Повномасштабна війна, що розпочалася у 2022 році також збільшила відстань між людьми і переписки у соцмережах та відеодзвінки стали чи не єдиною можливістю підтримувати контакт з близькими людьми.

Ці обставини змінили світ, але не відмінили важливості знань правил етикету, адже вони існують і в онлайн-спілкуванні. Видання BBC розповіло про основні із них.

Що краще - зателефонувати людині, чи написати повідомлення?

Дзвінки деякі люди сприймаються як сигнал тривоги. Багато хто впринципі не любить телефонних розмов, тому варто починати комунікацію з текстового повідомлення. Навіть якщо ви плануєте зателефонувати, буде ввічливо спершу повідомити про це в текстовій формі.

відео дня

Якщо говорити про переписки через соцмережі, то існує декілька головних правил етикету ведення онлайн-розмови:

  • Намагайтеся вирішувати робочі питання в межах графіку роботи. Якщо ви хочете відправити повідомлення у робочий чат, колезі, або партнеру у неробочий час, використовуйте опцію "Вимкнути сповіщення".
  • Якщо виникає питання до конкретної людини у чаті, можна позначити її за допомогою "@", або написати в особисті повідомлення.
  • Основи етикету включають привітання і прощання, навіть у коротких повідомленнях.
  • Важливо відповідати на повідомлення вчасно, особливо якщо питання термінове. Якщо ви не можете оперативно відповісти - попередьте про це співрозмовника.
  • Щодо помилок - кожна літера і пунктуація важливі в діловому листуванні, бо свідчать про ваш професіоналізм. У дружньому листуванні важливо, щоб повідомлення було зрозумілим.
  • Дехто радить не ставити крапку в кінці коротких повідомлень, щоб уникнути враження суворості чи різкості. Проте у довгих повідомленнях крапку ставити потрібно, щоб зміст був зрозумілим.

Правила етикету під час відеодзвінків та конференцій

Якщо говорити про більш офіційні відеодзвінки, то однією з ключових помилок є відсутність належного представлення гостей. Віртуальні зустрічі вимагають особливого підходу: важливо представити кожного нового учасника, щоб уникнути ситуацій, коли гості не знають одне одного.

Відеочати в цілому вимагають іншої структури спілкування. Серед головного: кожен говорить по черзі, тому паузи в розмовах є абсолютно нормальними та навіть корисними, на відмінну від розмов наживо.

Якщо учасники починають говорити одночасно - це є грубим порушенням етикету, тому, щоб уникнути цього, можна використовувати функцію підняття руки або написати про бажання взяти слово у чат, щоб уникнути плутанини.

Що відомо про BBC?

Брита́нська телерадіомо́вна корпора́ція (англ. British Broadcasting Corporation, абревіатура BBC) — британська компанія суспільного телерадіомовлення.

За кількістю слухачів найбільша телерадіомовна компанія у світі. У штаті корпорації працює більш ніж 22 000 осіб у всьому світі (зокрема й в Україні), понад 16 000 із яких працюють у державному секторі, пише Вікіпедія.

Читайте також про правила етикету:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти