Держсекретар США Майк Помпео натякнув, що політичні лідери Російської Федерації бояться опозиції. Так він прокоментував затримання Олексія Навального в аеропорту Шереметьєво одразу після прибуття в Москву.
Помпео написав в Twitter, що він глибоко стурбований рішенням російської влади.
"Впевнені в собі політичні лідери не бояться конкуруючих голосів і не бачать необхідності застосовувати насильство або незаконно затримувати політичних опонентів", - йдеться в повідомленні держсекретаря США.
читайте такожНавальному вигідно, щоб його заарештували в Росії-експерт
Повернення Навального в Росію - новини:
- У неділю, 17 січня, російський опозиційний політик Олексій Навальний вилетів з Берліна до Москви рейсом російської авіалінії Перемога.
- На прикордонному контролі в аеропорту Шереметьєво співробітники поліції затримали опозиціонера.
- Пізніше стало відомо, що Олексій Навальний знаходиться у відділі поліції в Хімках під Москвою. Адвоката до нього пустять вранці 18 січня.
- Майбутній радник з нацбезпеки при обраному президентові США Джо Байдені Джейк Салліван заявив, що російський опозиціонер Олексій Навальний має бути негайно звільнений. Винних у його затриманні потрібно притягнути до відповідальності.
- У відповідь Саллівану офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що США повинні зайнятися проблемами в своїй країні.
- Країни Заходу вже пригрозили Росії новими санкціями через затримання Навального.
Чому затримали Навального
У Олексія Навального є умовний термін - 3,5 роки з випробувальним терміном 5 років. Його політик отримав за звинувачення у розкраданнях у фірмах Ів Роше.
Термін повинен був закінчитися 30 грудня 2020. За російським законодавством умовний засуджений повинен з певною періодичністю відзначатися за місцем реєстрації.
До свого отруєння, коли опозиціонер був здоровий і перебував у Росії, він не прийшов на реєстрацію шість разів:
- 13 січня,
- 27 січня,
- 3 лютого,
- 16 березня,
- 6 липня,
- 17 серпня.
Незважаючи на це, дружина Навального отримала дозвіл на його транспортування до Німеччини, коли він перебував у комі.
Під час лікування у російських правоохоронців претензій до Навального не виникало. Питання почали з'являтися після 12 жовтня, коли його виписали з клініки Шаріте.
Однак Навальний продовжував перебувати в Німеччині. За два дні до закінчення його випробувального терміну ФСВП відправила Навальному попередження: якщо до 29 грудня 2020 року, він не приїде, то служба може попросити замінити умовний термін на реальний.
Незважаючи на попередження, опозиціонер не прибув до Росії. Після чого ФСВП, згідно із законом, 30 грудня оголосила Навального в розшук.
Подальший запобіжний захід Навальному визначить суд. До засідання, яке поки намічене на 29 січня, він буде перебувати під вартою.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред