Лукашенко відрікається від Росії: стало відомо, коли США поставлять Білорусі першу партію нафти

У Мінську задоволені співпрацею з Вашингтоном і мають намір розвивати економічну взаємодію.

Нафту, ціни
На початку червня Білорусь повинна отримати першу партію нафти з США / Reuters

Заяви президента Білорусі Олександра Лукашенка на адресу Росії набули реальних обрисів. США починають постачання нафти у Білорусь: першу партію чорного золота з 80 тисячами барелів Мінськ отримає вже в червні.

Про початок постачання нафти з США розповів міністр закордонних справ Білорусі Олександр Макей у п'ятницю, 15 травня. За його словами, Мінськ і Вашингтон домовилися про це ще в лютому під час візиту держсекретаря США Майка Помпео в Білорусь, де американський політик особисто зустрівся з Олександром Лукашенком, повідомляє Белта.

Також він заявив, що постачання нафти Вашингтоном – це важлива частина стратегії держави щодо пошуку альтернативних джерел отримання енергоресурсів з метою стабільної роботи енергетичного комплексу. Більш того, Макей назвав співпрацю з США в енергосфері серйозною складовою всієї енергетичної безпеки Білорусі.

"Розглядаємо співпрацю з США в нафтовій сфері як суттєвий елемент енергетичної безпеки держави, як важливу частину розвиваючого сторонами і маючого значний потенціал торгівельного та інвестиційного партнерства, а також як фактор забезпечення суверенітету нашої країни в економічній сфері", – зазначив Володимир Макей.

Водночас стало відомо, що перший танкер з 80 тисячами тонн нафти прибуде у Мінськ вже в червні. Нафта прибуде у порт Клайпеди, після чого паливо сорта Bakken відправлять залізницею на територію Білорусі.

Раніше Лукашенко заявив, що Росія продає газ Білорусі в два рази дорожче, ніж Європі і закликав голову білоруського уряду звернути увагу на цю проблему.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти