Туреччина і Німеччина б'ють по Газпрому: Анкара і Берлін знизили імпорт газу з Росії

Поставки газу з Росії в Туреччину з 2018 року впали в 14 разів, а Німеччина в березні 2020 року скоротила імпорт блакитного палива на 45%.

Газпром
Німеччина скоротила імпорт російського газу на 45% / ТАСС

Найбільші імпортери російського газу поступово відмовляються від послуг Газпрому. Газові постачання в Туреччину за підсумками березня цього року знизилися до 210 млн кубометрів, тоді як в 2019 році за аналогічний період Анкара закупила у Газпрому 1,418 млрд кубометрів блакитного палива.

Більш того, якщо порівнювати з 2018 роком, постачання Газпромом російського газу до Туреччини впало в 14 разів. І тепер Анкара, яка раніше була другим найбільшим клієнтом російського газового монополіста, купує блакитного палива у Росії менше, ніж Литва, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У свою чергу, Туреччина наразі закцентувала увагу на закупівлі зрідженого газу в США, Нігерії, Катарі та Алжирі.

Примітно, у березні 2020 року Німеччина, яка вважається найбільшим імпортером російського газу, скоротила імпорт блакитного палива з Росії на 45%.

Також Газпром на 25% скоротив експортні поставки газу до Австрії і на 8% у Білорусь.

При цьому на 19% зріс експорт газу з Росії до Італії і Угорщини.

Нагадаємо, російська транснаціональна корпорація "Газпром" в I кварталі 2020 року зазнала рекордних збитків в розмірі 4,14 мільярдів доларів. У період з січня по квітень експорт російського газу в Європу знизився на 20%.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти