Випускників навіть кращих українських вишів доводиться переучувати з першого дня роботи - експерт

16 квітня 2021, 16:28оновлено 17 квітня 2021, 17:44
Бізнес скаржиться на розрив між теоретичною освітою університетів і практикою - навчальні програми не встигають за темпами розвитку бізнес-середовища.
Метінвест металургійний ВУЗ
Металургійний ВУЗ "Метінвест політехніка"

В Україні не вистачає кваліфікованих кадрів робітничих професій. Дефіцит викликаний невідповідністю вітчизняної системи освіти сучасним потребам ринку.

Таку думку висловила експерт Центру економічної стратегії Ганна Сахно.

За її словами, головною складність для бізнесу сьогодні є розрив між теоретичною освітою, яку студенти отримують в університетах, і практикою - навіть провідні українські вузи не встигають за темпами розвитку бізнес-середовища.

відео дня

"Через застаріле обладнання у коледжах та технікумах, а також застарілу програму навчання, студентам потім складно працевлаштуватися. А компаніям доводиться витрачати ресурси на перенавчання таких студентів", - цитує Сахно УНІАН.

Бізнесу доводиться самостійно готувати кваліфіковані кадри для своїх виробництв, компанії організовують практику і стажування для українських студентів, надають стипендії та гранти, а кращих – в кінцевому підсумку працевлаштовують. Саме у співпраці бізнесу та ВНЗ експерти вбачають розвиток системи освіти в Україні. Варіантом подальшого розвитку такої співпраці може стати відкриття приватних навчальних закладів за підтримки компаній. У Європі подібні заклади, такі, як приватна бізнес-школа ESMT в Берліні, вже давно існують.

"Вважаю, що великі бізнеси будуть створювати власні академії в сферах з економічним потенціалом. Наприклад, електроінженерія, високотехнологічне сільське господарство, IT, металургія. Вдалий приклад - приватний університет "Метінвест політехніка", - зазначила Сахно.

Група "Метінвест" заснувала свій університет в червні 2020 року в Маріуполі. Це перший недержавний гірничо-металургійний університет з правом видачі дипломів державного зразка. Університет готуватиме фахівців з матеріалознавства, металургії, комп'ютерних наук, автоматизації виробничих процесів, екології, хімічних технологій та інженерії, охорони праці та гірничої справи тощо.

ВУЗ вуз планує випускати адаптованих фахівців зі знаннями не тільки технологічних процесів.

"Генеральний директор групи "Метінвест" Юрій Риженков каже, що ми повинні не стільки металургів готувати, як комп’ютерників з хорошими знаннями металургійної технології, технології гірничої справи тощо. Адже технології невпинно йдуть вперед, і завдання "Метінвест Політехніка" - не гнатися за прогресом, а випереджати його", - сказав ректор вузу Олександр Поважний.

Група "Метінвест" - міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній, яка є найбільшим в Україні і одним з найбільших в СНД виробником залізорудної сировини і сталі.

Основними акціонерами "Метінвесту" є група українського бізнесмена Ріната Ахметова СКМ (71,24%) і група "Смарт-Холдинг" Вадима Новинського (23,76%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти