Помер перший директор Чорнобильської АЕС

На роботу в ЧАЕС Брюханова призначили в 1970 році.

Віктор Брюханов
Віктор Брюханов / соцмережі

13 жовтня, у віці 85 років помер перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов.

Як повідомляє пресслужба підприємства, на роботу в ЧАЕС Брюханова призначили в 1970 році.

Спочатку він очолював будівництво, але після цього, аж до квітня 1986 року, експлуатацію всієї станції. Після вибуху його відсторонили.

У липні 1988 року Віктора Брюхова засудили до 10 років ув'язнення, як і головного інженера Миколи Фоміна. Вже через п'ять років Брюханова достроково звільнили.

26 квітня 2021 року Служба безпеки України опублікувала секретні документи про катастрофу в Чорнобилі.

Реклама
false

Серед них і перша доповідь Брюханова "наверх" - на ньому позначка таємно. Тоді він писав, що ситуація в місті Прип'ять і в районах поруч нормальна, а рівень радіації контрольований.

Віктор Брюханов брав участь у ліквідації аварії на ЧАЕС.

Аварія на Чорнобильській АЕС, розташованій в Київській області України, сталася 26 квітня 1986 року. Вибухнув реактор, що призвело до найбільшої катастрофи в історії атомної енергетики.

Радіоактивне забруднення поширилося на площі до 200 тис. кв. км. були забруднені території України, Білорусії, європейської частини Росії та Молдови.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Помер перший директор Чорнобильської АЕС». Інші новини України читайте в розділі «Україна». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Реклама
Популярное
Меню на Покров Пресвятої Богородиці: що потрібно готуватиМеню на Покров Пресвятої Богородиці: що потрібно готувати Найімовірніше, в Україні буде додаткова вакцинація від коронавируса - ЛяшкоНайімовірніше, в Україні буде додаткова вакцинація від коронавируса - Ляшко Газова криза стрясає Європу: в Євросоюзі оголосили про плани щодо відмови від газуГазова криза стрясає Європу: в Євросоюзі оголосили про плани щодо відмови від газу На Волині у врожаю картоплі виявили рак: не можна їсти навіть тваринамНа Волині у врожаю картоплі виявили рак: не можна їсти навіть тваринам Путін закинув ноги на стіл і збиткується з ЗаходуПутін закинув ноги на стіл і збиткується з Заходу

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять