Трюдо звинуватив режим Сталіна в загибелі українців під час Голодомору

28 листопада 2020, 21:17 оновлено 29 листопада 2020, 00:20
111
Канадський лідер вважає, то громадяни України вистояли і витримали цей жорстокий удар.
Трюдо
Трюдо нагадав світові про Голодомор / УНІАН

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо зробив емоційно дуже сильну заяву в День пам'яті жертв голодоморів, закликавши співвітчизників вшанувати жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.

"Сьогодні ми приєднуємося до українських громад в Канаді і по всьому світу, щоб згадати мільйони людей, постраждалих і загиблих під час Голодомору. З 1932 по 1933 рік тоталітарний радянський режим Йосипа Сталіна викликав в Україні жахливий голод — геноцид, покликаний зломити дух українського народу, стерти його ідентичність і зупинити його прагнення до свободи і незалежності. Мільйони померли від голоду, багато з них діти, а інші були заарештовані, депортовані або страчені в рамках цієї жорстокої кампанії", - цитує УНН канадського лідера.

За словами Трюдо, українці змогли подолати неймовірну жорстокість і вистояти. Він додав, що в 1991 році Україна завоювала незалежність після півстолітнього радянського гніту.

читайте також"Вторглися в Крим": Трюдо пройшовся по ідеї Трампа щодо Росії"Протягом десятиліть зловісна реальність Голодомору заперечувалася, а страждання українців були приховані від світу. Ми зобов'язані пам'ятати історії загиблих і постраждалих сімей. Ми повинні прийняти ці суворі істини і взяти на себе зобов'язання завжди діяти, коли права людини знаходяться під загрозою. У цю річницю я закликаю всіх канадців вшанувати пам'ять жертв Голодомору і визнати той внесок, який українські канадці внесли в побудову кращої країни для всіх нас. Я також підтверджую непохитну підтримку Канадою вільної і незалежної України", - сказав на закінчення прем'єр.

Наприкінці своєї промови він додав українською мовою:"Вічна їм пам'ять".

Зазначимо, День пам'яті жертв голодоморів щорічно припадає на четверту суботу листопада. У 2020 році це 28 листопада.

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти