"Гай дитячих снів": у Макарові висадили ще 100 дерев у памʼять про дітей, які загинули внаслідок вторгнення РФ

17 червня 2024, 15:28
17

1+1 media та БФ "Озеленення України" продовжують реалізацію соціального проєкту "Гай дитячих снів", мета якого — вшанування памʼяті кожної дитини, яка загинула внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну. Станом на 17 червня, згідно з даними Офісу Генпрокурора, відомо про 551 вбиту росією дитину, а також про щонайменше 1382 поранених.

Так, у суботу, 15 червня, у селищі Макарів, що на Київщині, висадили ще 100 іменних райських яблунь, які є символом проєкту. На сьогодні там уже ростуть 300 дерев, висаджені в тому числі сімʼями, які втратили рідних. Локація для висадки символічна, оскільки селище Макарів понад місяць перебувало під російською окупацією. Макарівщина зазнала руйнувань у період із 27 лютого по 1 квітня включно. Саме Макарівською громадою проходила лінія фронту.

"Українські діти насправді зараз дуже вразливі й беззахисні, тому ми мусимо збиратися не лише, щоб думати, які школи, які дитячі садки мають зʼявлятися для наших дітей — ми маємо збиратися також і вшановувати памʼять тих дітей, які не мали цього року останніх дзвоників, випускних через те, що їх просто вбила російська федерація", — зазначив Святослав Гринчук, ментор проєкту, ведучий 1+1 Марафон і ТСН.

"Кожна громада, кожна школа, кожний район можуть залишити заявку і закарбувати памʼять про ту дитину, яку вони знали, яка постраждала в цій великій війні — й висадити дерево памʼяті. І тримати в голові ці світлі спогади про неї", — прокоментувала Валентина Хамайко, менторка проєкту, ведуча "Сніданок з 1+1" на 1+1 Україна.

До заходу з вшанування пам’яті дітей долучилися представники місцевої влади, команда благодійного фонду "Озеленення України" на чолі зі співорганізаторкою проєкту та головою фонду Ганною Крисюк, яка зазначила: "Ми маємо памʼятати про цих невинних жертв жорстокої повномасштабної війни. Ці дерева — символи нашого жалю та памʼяті, яким ми передаємо свою енергію та формуємо певний звʼязок між минулим і майбутнім".

"Ми зібралися, аби віддати шану дітям, які загинули через російську агресію. Та після висадки Гаю дитячих снів маємо почати висаджувати Гай дитячих мрій. Це наше спільне велике бажання — щоб дітки більше не гинули, щоб нарешті настала Перемога", — прокоментувала Леся Карнаух, заступниця голови Київської обласної військової адміністрації.

"Ми висадили 5 видів райських яблунь, які вже наступного року розпустяться і даватимуть плоди. Висаджувати дерева — це закладати потужну енергетику та памʼять, яка проростатиме крізь роки", — прокоментувала Ліліана Дмитрієва, партнерка проєкту і директорка ТОВ "Брусвяна".

Також у висадці дерев памʼяті взяли участь представники та учні освітнього центру державної установи "Школа Супергероїв" у КНК "Київська обласна дитяча лікарня" Київської обласної ради та Національному інституті раку, де навчаються діти, що перебувають на стаціонарному лікуванні або реабілітації. До них долучилися й українські співаки та автори пісень ROXOLANA та ENLEO:

"Це неймовірна й дуже добра ініціатива — вшанувати памʼять діток. І мені здається, що дерево — це такий символ зʼєднання неба й землі", — прокоментувала ROXOLANA.

"Саджати дерева — це важливо для памʼяті про жертв повномасштабного вторгнення", — додав ENLEO.

Дізнатися більше про ініціативу, а також переглянути повну версію сюжету ТСН про висадку дерев:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти