Позбутися квартири за несплату: експерт пояснив, чого чекати боржникам

26 червня 2020, 14:59
Виконавець може накласти арешт на майно боржника.
борг, кредит, вибивання, колектори
Українці можуть позбутися нерухомості за борги

У Верховній Раді розглядається законопроект №3613, який передбачає стягнення заборгованості за компослуги, в тому числі шляхом її накладення на нерухомість боржника.

Суд без виклику боржника: що загрожує за несплату компослуг

Як розповів Українським Новинам юрист Олексій Годованюк, в разі наявності боргу по оплаті за комунальні послуги у споживача організація, яка надає комунальні послуги, може звернутися до суду.

"За результатом звернення до суду буде отримано судовий наказ. Варто звернути увагу, що таке судове засідання може проводитися без виклику боржника", - зазначає адвокат.

Потім, організація, яка отримала судовий наказ звертається до приватного або державного виконавця, який відкриває виконавче провадження.

читайте такожПродай собаку – оплати борги: в Україні з'явилися несподівані лоти на аукціоні

Далі, виконавець списує грошові кошти, що знаходяться на рахунках боржника.

Якщо їх не вистачає, то описується цінне майно боржника, стягнення направляють на дорогі речі, техніку, автомобілі.

Арешт та оцінка майна: як відбирають квартири за борги

Як пояснив юрист, чинне законодавство передбачає, що звернення стягнення на об'єкти нерухомого майна здійснюється у разі відсутності у боржника достатніх коштів чи рухомого майна.

"При цьому в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржникові. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник", - підкреслив Годованюк.

Крім того, разом з житловим будинком стягнення звертається також на прилеглу земельну ділянку, що належить боржникові.

читайте такожБорги за комуналку: квартири зібралися зламувати без рішення суду

Далі, виконавець (державний або приватний) після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об'єкта нерухомого майна накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру в установленому законодавством порядку.

Далі, йдуть етапи визначення вартості майна боржника та його оцінка, після чого відбувається реалізація майна, на яке звернено стягнення.

Позбутися житла за борги: що важливо знати

У той же час експерт уточнив, що в разі стягнення нерухомості є важливий виняток.

За його словами, якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (зараз це становить 94 460 гривень), то стягувати єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не можна.

У такому разі виконавець зобов'язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

Нагадаємо, раніше Рада прийняла за основу проекту закону, яким виконавчим службам хочуть дозволити зламувати двері в квартирах неплатників і відключати їх від комунальних послуг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти