
Ви дізнаєтеся:
- Як сіяти моркву, щоб була велика
- Якої помилки часто припускаються городники
Моркву зазвичай сіють навесні, проте якщо ви хочете отримати свіжу моркву восени, то можна її посіяти і в липні. Для цього важливо лише правильно обрати час і сорти.
Проте під час садіння моркви варто уникати однієї поширеної помилки, яка може зіпсувати увесь урожай. Часто городники перевантажують ґрунт, через що рослинам не залишається місця для належного росту.
Садівниця і засновниця The Beginner's Garden Джилл МакШіхі розповіла, що насіння моркви крихітне, тому городники часто сіють його занадто близько одне до одного, пише express.co.uk.
"Важко досягти правильної відстані між рослинами під час посіву насіння, оскільки воно таке дрібне. Навіть садівники з великим досвідом можуть трохи переборщити з посівом", – зазначила вона.
Експертка пояснила: коли насіння моркви розташоване занадто близько одне до одного, коріння рослини не має можливості розростатися, тому, швидше за все, ви отримаєте дрібну зморщену моркву, яка не має такого гарного смаку, який мав би бути.
Це також означає, що морква має конкурувати одна з одною за поживні речовини, воду та сонячне світло, що може призвести до того, що вона взагалі не буде рости.
Тому, за словами експертки, потрібно проріджувати моркву і стежити за тим, щоб не переповнювати ґрунт.
"Якщо ми цього не зробимо, морква конкуруватиме одна з одною і стане значно меншою. Я бачила це на власному врожаї. Повірте мені. Дві крихітні морквини завдовжки 4 дюйми (10 сантиметрів) не йдуть ні в яке порівняння з м’ясистим коренеплодом завдовжки 8 дюймів (20 сантиметрів)", – зазначила садівниця.
Все, що потрібно зробити – це почекати, поки розсада трохи підросте, а потім вирвати або обрізати будь-які рослини, що ростуть занадто близько одна до одної.
Щоб морква правильно виросла в повноцінний урожай, між рослинами має бути щонайменше п'ять сантиметрів простору.
Після проріджування розсади треба добре полити її, щоб ґрунт утрамбувався, а решта моркви залишалася здоровою.
Експертка зазначила, що якщо приділити цьому час, ви зберете найбільшу моркву, яку коли-небудь збирали.

Вас також може зацікавити:
- Чи можна прибирати могилу померлих до 40 днів: священник відповів
- Перехитрити кота зможе не кожен: є всього 5 секунд, щоб знайти хвостатого хитруна
- Слово "красний" насправді є в українській мові: значення здивує багатьох
Про джерело: Express.co.uk
Express.co.uk — це британський новинний вебсайт, пов’язаний із газетою Daily Express, яка є однією з найстаріших таблоїдних газет у Великій Британії. Сайт належить до медіакомпанії Reach PLC, яка також володіє іншими популярними виданнями, такими як Daily Mirror та Daily Star.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред