Часом в будинку можна почути незвичайні скребучі звуки, причому в найнесподіваніших куточках кімнати. Наполегливий шурхіт означає, що вдома з'явилися дрібні гризуни, і тоді люди починають цікавитися, що робити, якщо в будинку завелися миші. Гризуни можуть переносити різні інфекційні захворювання і псують меблі, тому їх потрібно виганяти. Ми розповімо вам, як це зробити.
Як зробити так, щоб в будинку не було мишей
Ультразвук
На ринку весь час з'являються нові ультразвукові відлякувачі. Пристрій вважається простим, ефективним, екологічним і безпечним як для людини, так і для багатьох домашніх тварин (якщо у вас вдома є хом'яки і шиншили, проконсультуйтеся з ветеринаром). Щоб миші не адаптувалися до пристрою, потрібно регулярно міняти частоту – від 20 до 70 кГц.
Як позбутися мишей народними засобами
Деревний попіл
Один з ідеальних варіантів в боротьбі з мишами. На лапках гризуна після контакту з золою відчувається дискомфорт, що йому дуже не подобається. Також миша не любить запах золи і намагається бігти від місця, де вона його відчула.
Березовий дьоготь
Розчином березового дьогтю радять обробляти плінтуса, нижню частину меблів, а також пороги.
Ефірні масла полину і м'яти
Щури і миші дуже не люблять ці запахи, тому можна в маслах змочити ганчірки і помістити їх в нори, щоб миші бігли.
Гілки хвойних дерев
Відлякують мишей гілки дерев хвойних порід і чорної смородини. Їх теж розкладають там, де живуть миші, що дуже не подобається гризунам.
Перець
Стручок гіркого перцю обертається в газету і підпалюється. Треба, щоб дим побув у приміщенні, де гризуни, декілька днів. Миші повинні бігти з підвалів і комор.
Часник
Треба по кутах або полицях розкласти зубчики часнику або гілочки сухої ромашки і полити їх декількома краплями олії. Запах дуже не сподобається мишам.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред